– W cenie nieprzekraczającej 500 tys. zł można kupić w Warszawie nawet dom jednorodzinny – zauważa Jarosław Mikołaj Skoczeń z firmy Emmerson Realty. – Mając taki budżet, nie będziemy więc mieć żadnego problemu z zakupem mieszkania. Większym wyzwaniem okaże się wybór tego odpowiedniego.

Mieszkania w cenie do 500 tys. zł znajdziemy w każdej warszawskiej dzielnicy. Różnią się one powierzchnią, standardem, wyposażeniem. Przy ul. Głębockiej na Białołęce na klienta czeka trzypokojowe, 73-metrowe mieszkanie o bardzo dobrym standardzie w budynku z 2008 roku. Cena ofertowa to 499 tys. zł.

Przy Królikarni jest oferowane dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 54 mkw., w standardzie deweloperskim, w budynku, który ma być gotowy w 2015 roku. Lokal jest wyceniony na 479 tys. zł.

Jak zauważa Agata Polińska z serwisu nieruchomości otoDom.pl, budżet na poziomie 500 tys. zł daje klientowi duże pole manewru. – W takiej cenie można znaleźć mieszkanie w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach – np. na Mokotowie. W tym przypadku trzeba się jednak liczyć z mniejszą powierzchnią lokalu – zastrzega Agata Polińska. – W tej cenie jest oferowanych wiele mieszkań o powierzchni ok. 50 mkw. Z kolei na stołecznej Białołęce pół mln zł wystarczy na mieszkanie większe o ponad 20 mkw. – dodaje.