Firma ze Skawiny dostarczy ok. 270 pokoi wykonanych pod klucz. Obiekt Hotels&Preference Luxury w Szklarskiej Porębie powstanie w technologii mieszanej, ale 95 proc. całkowitej powierzchni przeznaczonej na pokoje hotelowe (ok. 11,5 tys. mkw.) ma powstać w technologii modułowej. - Będzie to jedna z największych tego typu inwestycji w Europie - podkreślają przedstawiciele DMDmodular.

Produkcja ma się rozpocząć na przełomie 2019 i 2020 r. Zgodnie z zapowiedzią hotel zostanie otwarty w 2021 r. Inwestorem jest spółka Polish Mountain Resorts, a uutorem projektu - pracownia AGK Architekci specjalizująca się w realizacji obiektów hotelowych.

- Wybór Spółki DMDmodular jako dostawcy pokoi dla kolejnej prestiżowej marki hotelowej jest potwierdzeniem naszej pozycji i know-how w zakresie jakości i ceny, jaką oferujemy inwestorom - mówi cytowana w komunikacie Ewelina Woźniak - Szpakiewicz, prezes DMDmodular. - Technologia modułowa i autorskie rozwiązania DMD doskonale sprawdzają się w tego typu kontraktach, zwłaszcza w segmencie premium, gdzie istotne są detale i kontrola jakości.

Operatorem hotelu w Szklarskiej Porębie będzie firma Consulting Plus Hospitality, która świadczy kompleksowe usługi zarządzania i doradztwa w zakresie działalności hotelowej i gastronomicznej.

- Zwykle na realizację inwestycji hotelowej w Polsce w technologii tradycyjnej potrzeba ponad 24 miesięcy - dodaje Witold Ignatowski z CplusH. - Tu możemy ten czas znacząco skrócić. Technologia modułowa to przyszłość budownictwa komercyjnego. Dzięki współpracy z firmą DMDmodular możemy liczyć na maksymalizację korzyści finansowych w procesie inwestycyjnym przy jednoczesnym zachowaniu oczekiwanej przez nas jakości.

Ignatowski jest m.in. inicjatorem zbudowania w Polsce sieci Hotele DeSilva. Przez wiele lat był prezesem spółki operującej hotelami tej sieci.

Hotels & Preference to międzynarodowa grupa hotelowa utworzona w 2000 r. we Francji, należąca do Grupy Louvre, posiadająca ok. 150 hoteli pod marką H&P. Hotels & Preferencje to nowoczesne hotele, w większości 4 i 5-gwiazdkowe.

Spółka DMDmodular koncentruje się głównie na sektorze hotelowym i mieszkaniowym. Realizuje kontrakt dla sieci Marriott w Nowym Jorku obejmujący 168 pokoi hotelowych.

W portfolio ma również modułową rozbudowę w czterogwiazdkowym standardzie dla hotelu BoniFaCio SPA & Sport Resort pod Warszawą, a także zespół obiektów dla parków rekreacyjnych w Holandii.

Produkcja, zlokalizowana pod Krakowem, skierowana jest na rynek krajowy i zagraniczny, obejmuje kraje Europy Zachodniej oraz Stany Zjednoczone.