Na działce powstanie 15 trzy- i czterokondygnacyjnych budynków, w których deweloper zaplanował 230 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 13 tys. mkw. - Inwestycja w Zossen będzie naszym drugim projektem nieruchomościowym w Niemczech, znacznie większym niż pilotażowa inwestycja w Berlinie - mówi Michał Sapota, prezes spółki Murapol. - Teren jest oddalony o 300 metrów od centrum miasta i 700 od stacji kolejowej w Zossen. Atrakcyjna lokalizacja działki w połączeniu z deficytem mieszkań w tym mieście sprawia że jesteśmy spokojni o komercjalizacje planowanej inwestycji. Na niemieckim rynku nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Ostatnio utworzyliśmy w Berlinie oddział MURAGER GmbH, spółki poświęconej naszej działalności w tym kraju - dodaje.

Murapol przygotowuje inwestycje mieszkaniowe w dwóch krajach Europy Zachodniej. W czerwcu ubiegłego roku deweloper kupił pierwszą nieruchomość za granicą - w Berlinie. Na działce powstanie inwestycja składająca się ze 120 lokali o łącznej powierzchni użytkowej 5,4 tys. mkw. Z kolei w Edynburgu, na zakupionych w pierwszym kwartale tego roku gruntach przy Ferry Road i London Road – Murapol planuje dwie inwestycje z 50 lokalami o łącznej powierzchni 4,1 tys. mkw. powierzchni mieszkalnej.

- Nasza zagraniczna ekspansja nie oznacza, że zwalniamy tempo na krajowym rynku nieruchomości - zastrzega Michał Sapota. - Tylko w tym roku kupiliśmy 13,3 ha gruntów o wartości 79 mln zł. Na tych działkach wybudujemy ponad 2,5 tys. lokali o łącznej powierzchni użytkowej 113 tys. mkw. Podpisaliśmy też pięć umów przedwstępnych dotyczących nabycia 22,2 ha terenów inwestycyjnych o wartości 90,1 mln zł, na których mogą powstać inwestycje z 3,8 tys. mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 162,5 mkw.