XIX-wieczny apartamentowiec The Buckingham to jeden z najlepszych adresów w stolicy Wielkiej Brytanii. Jest położony tuż obok pałacu Buckingham, głównej siedziby królowej Elżbiety II. Zabytkowy budynek o zdobnej, włoskiej fasadzie ma adres 7-9 Buckingham Gate.

The Buckingham powstał w latach 1859-1861. Zaprojektował go znany architekt James Pennethorne. Pierwotnie należał do Marie Callot Gerber, największej rywalki Coco Chanel i właścicielki firmy House of Callot Soeurs. Do lat 20. zeszłego roku był to najbardziej znany dom mody na świecie, który ubierał brytyjskie arystokratki, a także inne panie z towarzystwa, m.in. Wallis Simpson oraz jej przyjaciółkę Lady Cunard. Także królowa Maria przychodziła na pokazy mody, które się tam odbywały.

Wśród znanych mieszkańców domu byli m.in. Edwin Richard Wyndham-Quin, 3rd Earl of Dunraven and Mount-Earl - znany polityk i naukowiec, lady Margaret Ethel Gordon - żona znanego polityka barona Harlech oraz Robert Gore-Booth - dziadek Constance Markiewicz, irlandzkiej działaczki niepodległościowej i żony polskiego emigranta Kazimierza Dunina-Markiewicza oraz jej siostry Evy Gore-Booth, jednej z najbardziej znanych brytyjskich sufrażystek.

Po niedawnym remoncie w budynku powstały luksusowe apartamenty.

Za apartament z dwoma sypialniami trzeba zapłacić co najmniej 4,35 mln funtów. Za dwupiętrowy penthouse z trzema sypialniami i dwoma tarasami już trzeba przygotować 18 mln funtów. Mieszkania są w pełni wyposażone i gotowe do zamieszkania. Mają nowoczesne kuchnie, łazienki a także wiele z nich prywatne tarasy. A przede wszystkim bardzo prestiżowe sąsiedztwo.