Reklama
Rozwiń

TAG w sojuszu z Vantage wkracza na polski rynek najmu

Niemcy przejmują wrocławskiego dewelopera, by zbudować w Polsce duży portfel mieszkań na wynajem.

Publikacja: 08.11.2019 13:23

Port Popowice we Wrocławiu

Port Popowice we Wrocławiu

Notowana we Frankfurcie grupa TAG Immobilien w średnim horyzoncie zamierza zbudować w Polsce portfel 8-10 tys. mieszkań na wynajem. W ekspansji ma pomóc zakup mieszkaniowej części wrocławskiego dewelopera Vantage Development (spółka buduje tez biurowce). Wartość przejęcia wyniesie 85 mln euro (ponad 360 mln zł). Zamknięcie transakcji jest przewidywane w I kwartale 2020 r., konieczna jest zgoda UOKiK.

Vantage ma w przygotowaniu projekty we Wrocławiu na około 5,3 tys. mieszkań, z czego - według szacunków TAG Immobilien - około 3,4 tys. mogłoby stworzyć fundament portfela nieruchomości na wynajem. Po trzech kwartałach deweloper znalazł nabywców na 605 lokali, o 2,7 proc. mniej rok do roku. Plan na cały rok to podpisanie około 900 umów.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Nieruchomości
Rośnie nowy park handlowy w Gliwicach
Nieruchomości
Co dalej ze schronami na osiedlach? Rozporządzenie jeszcze w tym tygodniu
Nieruchomości
Kupić mieszkanie w rynkowym „dołku”
Nieruchomości
Ekspert: sprzedaż mieszkań wciąż słaba, bo czekanie z decyzją się opłaca
Nieruchomości
Czasy są dość frustrujące dla deweloperów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama