Rządowe czynszówki nie odbiorą klientów deweloperom

Program wpłynie prawdopodobnie na stabilizację cen nowych mieszkań, a niewykluczone, że nawet na ich ograniczony spadek.

Aktualizacja: 16.07.2017 21:34 Publikacja: 16.07.2017 21:26

W Białej Podlaskiej powstanie 186 czynszówek.

Foto: materiały prasowe

Pierwsze państwowe bloki w Warszawie powstaną na gruntach Poczty Polskiej. Na ponad 2-hektarowej działce przy ul. Sowińskiego 28 na Woli zaplanowano 450 mieszkań, na drugiej – ok. 3-hektarowej przy ul. Worcella 1 – 650. W ramach programu Mieszkanie+ w całej Polsce powstaje już ponad 1,2 tys. mieszkań. – Do Białej Podlaskiej i Jarocina na początku lipca dołączyły inwestycje w Gdyni, Pruszkowie i Wałbrzychu – podaje BGK Nieruchomości. W planach jest kolejnych 10 tys. mieszkań. Czy program zrewolucjonizuje rynek mieszkań na sprzedaż? A jak wpłynie na rynek najmu?

Pozostało jeszcze 91% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Nieruchomości
Polacy chcą kupować nieruchomości nie tylko w Hiszpanii
Nieruchomości
Nieruchomości handlowe w Polsce pod zieloną presją
Nieruchomości
Na jakie mieszkania stać Polaków
Nieruchomości
Indeks nastrojów deweloperów. Rynek mieszkań próbuje odzyskać równowagę
Nieruchomości
Więcej elastycznych biur w Łodzi i Krakowie