Ruszyły zapisy na obligacje detaliczne o wartości 20 mln zł. Deweloper biurowy właśnie zakończył poprzednią ofertę, o wartości 40 mln zł, która zakończyła się redukcją zapisów o 37 proc. Zapisy na pulę dodatkową zakończą się 11 lipca.

Trzyipółletnie papiery oferują kupon WIBOR 6M plus 6 pkt proc. marży, a więc na dziś 13,35 proc., co jest blisko górnego zakresu oprocentowania deweloperskich papierów będących w obrocie na Catalyst (przyjmując dzisiejszy WIBOR 6M, a nie faktycznie obowiązujący w obecnych okresach odsetkowych).

Cavatina specjalizuje się w budowie biur na tzw. rynkach regionalnych (czyli poza Warszawą). Niedawno deweloper zawarł przedwstępną umowę z amerykańskim Lone Star Funds w sprawie sprzedaży trzech biurowców: Carbon Tower we Wrocławiu oraz Ocean Office Park A i Tischnera Office w Krakowie – łącznie to 66 tys. mkw. wynajętych w 90 proc. Transakcja ma zostać zamknięta do końca listopada, a jej szacunkowa wartość to 139 mln euro (blisko 650 mln zł). Na koniec marca w budowie było jeszcze osiem biurowców, a w przygotowaniu – siedem.