Reklama

Epidemia w Moskwie: Co trzeci pracownik ma pracować zdalnie

Firmy w Moskwie muszą od 5 października wdrożyć działania, które sprawią, że co najmniej 30 proc. ich pracowników będzie pracować zdalnie, aby władze mogły uporać się ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - ogłosił mer Moskwy, Siergiej Sobianin.

Aktualizacja: 02.10.2020 06:19 Publikacja: 02.10.2020 04:59

Epidemia w Moskwie: Co trzeci pracownik ma pracować zdalnie

Foto: AFP

arb

Sobianin napisał na swoim blogu, że wszyscy pracownicy w wieku 65 i więcej lat oraz osoby z chorobami przewlekłymi, również będą musiały pracować zdalnie.

Wyjątki będą czynione tylko dla tych, których obecność w miejscu pracy ma kluczowe znaczenie dla działania ich firmy, a także pracowników ochrony zdrowia i przemysłu obronnego.

"Mam nadzieję, że te środki będą wystarczające, by zmniejszyć skalę wzrostu liczby zakażeń i nie będziemy musieli podejmować trudniejszych decyzji" - napisał Sobianin.

"Bądźcie ekstremalnie ostrożni. Dbajcie o siebie i swoich bliskich" - dodał.

W czwartek władze poinformowały o wykryciu w Moskwie 2424 zakażeń koronawirusem w ciągu doby.

Reklama
Reklama
Leki i terapie
Seniorzy nadużywają leków za darmo. Poznaliśmy dane
Leki i terapie
Leczymy 300 tys. pacjentów za 11 mld złotych
Leki i terapie
Wiceprezeska Bayer: „Firmy nie mają elastyczności cenowej”
Leki i terapie
Jak zapewnić dostęp do leków i wyrobów medycznych?
Leki i terapie
Nowe pozycje na liście leków refundowanych. Aż 41 cząsteczko-wskazań
Materiał Promocyjny
Firmy coraz częściej stawiają na prestiż
Reklama
Reklama