„Decyzją Zarządu Krajowego, Porozumienie Jarosława Gowina opuszcza Zjednoczoną Prawicę. Parlamentarzyści Porozumienia odejdą z Klubu PiS oraz utworzą Koło Parlamentarne Porozumienia Jarosława Gowina” - poinformował na Twitterze Jan Strzeżek, zastępca rzecznika Porozumienia.

O tym, że premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o dymisję Jarosława Gowina, poinformował na wtorkowej konferencji prasowej Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu.

Dowiedz się więcej: Premier Morawiecki zdymisjonował Jarosława Gowina

Oficjalnie powodem dymisji było niedostateczne tempo prac jego resortu nad Polskim Ładem. Nieoficjalnie politycy PiS podkreślają, że Gowin swoją retoryką w praktyce uniemożliwiał dalszą komunikację wokół Polskiego Ładu. PiS zaprasza wszystkich posłów Porozumienia do dalszej współpracy. Jednocześnie – jak wynika z informacji „Rzeczpospolitej” – obowiązki ministra rozwoju przejmie premier Mateusz Morawiecki. – To sygnał, że nie zamykamy przed Gowinem całkowicie drzwi, ale dajemy mu bardzo mocny sygnał – powiedział jeden z naszych rozmówców.