Reklama

Zmarł Alan Bean, czwarty człowiek na Księżycu

Astronauta Alan Bean, czwarty człowiek, który chodził po księżycu, zmarł w sobotę w Houston w Teksasie. Miał 86 lat.

Aktualizacja: 27.05.2018 05:52 Publikacja: 26.05.2018 22:13

Zmarł Alan Bean, czwarty człowiek na Księżycu

Foto: NASA

"Alan był najsilniejszym i najmilszym człowiekiem, jakiego znałem. Był miłością mojego życia i bardzo za nim tęsknię" - napisała w nekrologu żona Alana Beana od 40 lat, Leslie Bean. "Rdzenny Teksańczyk, zmarł spokojnie w Houston otoczony przez tych, którzy go kochali."

Bean wstąpił do amerykańskiej marynarki wojennej w 1955 roku i został pilotem testowym - poinformowała NASA w oświadczeniu. Następnie, w 1963 roku, dołączył do korpusu astronautów NASA, a sześć lat później pilotował moduł księżycowy misji Apollo 12, podczas drugiej wyprawy NASA na powierzchnię Księżyca. Został  czwartym człowiekiem, który stanął na Księżycu i spędził ponad 10 godzin na jego powierzchni.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Kosmos
Pierwsze takie odkrycie. Zmienia naszą wiedzę na temat wczesnego wszechświata
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Kosmos
Tajemnicza poświata w centrum Drogi Mlecznej. Naukowcy odkryli jej źródło?
Kosmos
Chińczycy zbadali próbki z niewidocznej strony Księżyca. Odkrycie zmienia spojrzenie na Układ Słoneczny
Kosmos
Kometa Lemmon będzie widoczna nad Polską. Kiedy warto spojrzeć w niebo?
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Kosmos
Dlaczego kosmici nie próbują się z nami skontaktować? Naukowiec NASA podaje możliwy powód
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama