„Od piątego roku życia marzyłem o podróży w kosmos. 20 lipca odbędę tę podróż z moim bratem. Największa przygoda z moim najlepszym przyjacielem” – napisał Bezos w poniedziałek na Instagramie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Jeff Bezos (@jeffbezos)

Najbogatszy człowiek świata (według zestawienia „Forbes” z kwietnia) poleci w kosmos dzięki rakiecie New Shepard, wyprodukowanej przez firmę Bezosa - Blue Origin. Jest to jednostopniowa rakieta, przeznaczona do krótkich suborbitalnych lotów turystycznych poza ziemską atmosferę.

Wcześniej Blue Origin testowało rakietę kilkanaście razy, ale wówczas w kapsule nie było ludzi. Po wyniesieniu w przestrzeń kapsuła z pasażerami odłączy się i przekroczy wysokość 100 km - umowną granicę przestrzeni kosmicznej. Pasażerowie przez pewien czas będą doświadczać zerowej grawitacji. Następnie kapsuła zacznie spadać i opadnie dzięki spadochronom. W międzyczasie rakieta New Shepard pionowo wyląduje, by można było ją ponownie wykorzystać.

Braciom Bezos na pokładzie będzie towarzyszył trzeci pasażer. Kto nim będzie, rozstrzygnie aukcja, której finał zaplanowano na 12 czerwca. Obecnie najwyższa oferta to 2,8 mln dolarów.