Reklama
Rozwiń

Awaria toalet na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej doszło do uszkodzenia i przepełnienia toalet. Awaria została usunięta - podała agencja TASS, powołując się na rosyjską agencję kosmiczną Roskosmos.

Aktualizacja: 27.11.2019 15:38 Publikacja: 27.11.2019 14:51

Awaria toalet na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Foto: AFP / NASA / NICK HAGUE

zew

W amerykańskiej części Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (moduł Tranquillity) w środę w nocy zepsuła się toaleta. Roskosmos zapewniał, że w tym czasie toaleta znajdująca się w części rosyjskiej (moduł Zwiezda) była sprawna.

Z kolei agencja RIA Novosti donosiła, powołując się na kosmonautę Lukę Parmitano, że w czasie, gdy nastąpiła awaria w Tranquillity, toaleta w Zwieździe była wyłączona z użytku, ponieważ urządzenie zgłaszało alarm o przepełnieniu.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Kosmos
Astronomowie odkryli nowy obiekt spoza Układu Słonecznego. Czy zagraża Ziemi?
Kosmos
Jakie skutki dla Ziemi przyniesie uderzenie asteroidy w Księżyc? Nowe analizy
Kosmos
Polak w kosmosie. Sławosz Uznański-Wiśniewski na pokładzie stacji kosmicznej
Kosmos
„Symbol zaawansowania Polski”. Sławosz Uznański-Wiśniewski z orbity opowiada o swym locie w kosmos
Kosmos
Drugi Polak w kosmosie. Misja Axiom-4: Kapsuła Dragon ze Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim leci na ISS