Reklama

Japońska firma zawiezie na Księżyc łazik z ZEA

Japońska firma iSpace ma przewieźć na Księżyc w 2022 roku łazik z Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Aktualizacja: 14.04.2021 09:51 Publikacja: 14.04.2021 09:40

Japońska firma zawiezie na Księżyc łazik z ZEA

Foto: Adobe Stock

arb

Wysłanie łazika na Księżyc jest elementem szybkiego rozwoju programu eksploracji kosmosu przez ZEA, które szukają sposobów na zdywersyfikowanie swojej gospodarki.

ZEA wykorzystują program kosmiczny do rozwoju swoich możliwości naukowych i technologicznych i zmniejszenie zależności gospodarki od ropy naftowej - podkreśla Reuters.

W lutym ZEA umieściły swoją pierwszą sondę na orbicie Marsa.

Obecnie sonda ta przesyła na Ziemię informacje o składzie marsjańskiej atmosfery i tamtejszym klimacie.

Łazik Rashid, który ma wylądować na Księżycu w 2022 roku, został zaprojektowany w całości w Emiratach.

Reklama
Reklama

Firma iSpace, która ma przewieźć łazik na Księżyc, powstała w 2010 roku. Celem jej istnienia jest organizowanie komercyjnych lotów na Księżyc.

Łazik z ZEA ma zostać przewieziony przez iSpace dzięki rakiecie Falcon 9 firmy SpaceX Elona Muska, która wystartuje z Florydy.

W dłuższej perspektywie czasowej, wraz z rozwojem programu podboju kosmosu, ZEA planuje budowę kolonii na Marsie do 2117 roku.

Kosmos
„Kilka wyzwań” podczas testów. NASA przesunęła termin startu misji księżycowej Artemis II
Kosmos
Kosmiczne śmieci nad Australią. Spektakl na niebie rodzi pytania o bezpieczeństwo
Kosmos
To najdokładniejszy jak dotąd obraz ekspansji wszechświata. Przełomowe wyniki badań
Kosmos
Śnieżny Księżyc rozświetli niebo nad Polską. Kiedy obserwować pełnię w lutym?
Kosmos
Naukowcy rozwiązali jedną z największych zagadek astronomii. Odkryto „brakujące ogniwo”
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama