Ukraińskie drony znów nad obwodem moskiewskim. Są zniszczenia

W nocy doszło do kolejnego ataku dronów w obwodzie moskiewskim - informuje Ministerstwo Obrony Rosji i mer Moskwy, Siergiej Sobianin.

Aktualizacja: 22.08.2023 09:36 Publikacja: 22.08.2023 04:59

Kransogorsk, miejsce, w którym spadł dron

Kransogorsk, miejsce, w którym spadł dron

Foto: Telegram, Astra

Dwa drony nad obwodem moskiewskim zostały zestrzelone przez obronę powietrzną - wynika z oświadczenia Ministerstwa Obrony Rosji.

Z kolei mer Moskwy, Siergiej Sobianin poinformował, że w nocy ukraińskie drony strzelono nad obwodem moskiewskim nad rejonem krasnogorskim oraz rejonem czascowskim.

Po ataku dronów: Eksplozje i zniszczenia w obwodzie moskiewskim

W rosyjskiej przestrzeni informacyjnej pojawiają się informacje, że w związku z atakiem uszkodzone zostały budynki mieszkalne i samochody.

O ataku informują lokalne kanały z Krasnogorska i Strogina w serwisie Telegram.

Na kanale Astra czytamy, że w Krasnogorsku, po eksplozji będącej następstwem uderzenia drona, w budynkach z okien wylatywały szyby, uszkodzone zostały też samochody. Na jednym z podwórek znaleziono wrak - to prawdopodobnie szczątki drona.

Na kanale "SHOT" czytamy, ze dron został zestrzelony nad Krasnogorskiem w pobliżu budynku władz rejonu moskiewskiego.

Eksplozja była też słyszana przez mieszkańców dzielnicy Strogino w Moskwie. Po eksplozji na niebie widać było dym.

W związku z pojawieniem się dronów lotniska Wnukowo i Domodiedowo tymczasowo zawiesiły działanie.

Odpowiedzialna za lotnictwo cywilne rosyjska agencja federalna poinformowała, że z przyczyn bezpieczeństwa w nocy wstrzymano przyjmowanie samolotów na tych lotniskach. Dziewięć lotów pasażerskich skierowano na inne lotniska.

We wtorek rano kilkadziesiąt lotów zostało opóźnionych lub odwołanych na czterech głównych lotniskach moskiewskiego hubu lotniczego – Wnukowo, Domodiedowo, Szeremietiewo i Żukowski.

Wojna Rosji z Ukrainą: Moskwa na celowniku ukraińskich dronów

To drugi dzień z rzędu, gdy Rosjanie informują o ukraińskich dronach nad obwodem moskiewskim. W poniedziałek praca podmoskiewskich lotnisk została wstrzymana po strąceniu dwóch dronów - ok. 6:50 i 8:16.

W ubiegłym tygodniu strona rosyjska regularnie podawała informacje na temat dronów strącanych nad obwodem moskiewskim.

Do najpoważniejszego incydentu z udziałem drona doszło w Moskwie 18 sierpnia - wówczas dron spadł w rejonie hali Expocentre (miał zostać zestrzelony), uszkadzając jeden ze znajdujących się tam budynków. Expocentre znajduje się w biznesowej dzielnicy w stolicy Rosji.

Czytaj więcej

Wojna dronów między Rosją a Ukrainą: Znów ataki na Moskwę

Ataki na Moskwę mogą być odwetem Ukrainy za rosyjski atak na Czernihów, gdzie w sobotę rosyjska rakieta balistyczna Iskander eksplodowała nad budynkiem teatru w Czernichowie. W środku odbywała się wystawa dronów, na którą publicznie zapraszano wszystkich zainteresowanych, w tym wojskowych. Iskander eksplodował jednak w powietrzu, a najwięcej poszkodowanych było na pobliskim placu, gdzie znajdowali się postronni cywile. Odwet za ten atak zapowiedział prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało też, że w nocy z 21 na 22 sierpnia dwa drony strącono za pomocą sprzętu do walki radioelektronicznej nad obwodem briańskim, a jeden dron został w ten sam sposób strącony nad Morzem Czarnym, 40 km na północny-zachód od okupowanego Krymu.

Dwa drony nad obwodem moskiewskim zostały zestrzelone przez obronę powietrzną - wynika z oświadczenia Ministerstwa Obrony Rosji.

Z kolei mer Moskwy, Siergiej Sobianin poinformował, że w nocy ukraińskie drony strzelono nad obwodem moskiewskim nad rejonem krasnogorskim oraz rejonem czascowskim.

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Konflikty zbrojne
Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości nakazał Izraelowi wstrzymanie ofensywy w Rafah
Konflikty zbrojne
Wołodymyr Zełenski w Charkowie. Odwiedził zniszczoną przez Rosjan drukarnię
Konflikty zbrojne
Bloomberg: Węgry chcą na redefiniować swój status w NATO, aby nie wspierać Ukrainy
Konflikty zbrojne
Czy samoloty F-16 odmienią bieg wojny? Polski generał: Nie ma cudownej broni
Konflikty zbrojne
Ukraiński atak na Krym. Znaczne straty w sprzęcie. Dwie osoby nie żyją
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy