Bloomberg: Ostatni krok Kremla do militaryzacji przemysłu. Putin podpisał dekret

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w piątek dekret określający nowe zasady zacieśniania kontroli nad firmami, które nie wywiązują się z kontraktów obronnych w przypadku wprowadzenia stanu wojennego.

Publikacja: 03.03.2023 16:15

Bloomberg: Ostatni krok Kremla do militaryzacji przemysłu. Putin podpisał dekret

Foto: kremlin.ru

amk

Na mocy dekretu państwo uzyskałoby uprawnienia do przejmowania firm, które nie wywiązują się ze zobowiązań wynikających z kontraktów wojskowych w okresie stanu wojennego.

Istota dekretu jest prosta: jeśli spółka nie wywiązała się z obowiązków wynikających z nakazu obrony państwa, wówczas prawa akcjonariuszy i zarządu zostają zawieszone, a w spółce zostaje wprowadzony zarząd zewnętrzny.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1215
Konflikty zbrojne
Stany Zjednoczone zaatakowały Iran. Donald Trump mówi o „spektakularnym sukcesie”
Konflikty zbrojne
Atak USA na Iran. Co się stanie, jeśli Iran zamknie Cieśninę Ormuz?
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1214
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Konflikty zbrojne
Duchowy przywódca Iranu wskazał następców. Obawia się zamachu