Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 238

Niektóre rosyjskie rakiety, które zostały wystrzelone w kierunku Ukrainy, przeszły nad terytorium Mołdawii - powiedział Anatolie Nosatie w wywiadzie dla mołdawskiej telewizji TVR.

Podkreślając, że nie ma gwarancji, że taka sytuacja się nie powtórzy, Nosatie wezwał zachodnich partnerów Mołdawii, w tym NATO, do udzielenia wsparcia dla zapewnienia bezpieczeństwa w kraju.

Poproszony o rozwinięcie tematu, czy w Mołdawii zostanie ogłoszona mobilizacja, Nosatie powiedział: "Aby ten scenariusz mógł się rozegrać, muszą nastąpić poważne zmiany na froncie na Ukrainie".

Czytaj więcej

Władze okupacyjne Krymu informują o strącaniu dronów na półwyspie

- Na przykład, jeśli walki przeniosą się bliżej naszych granic, jeśli nastąpią zmiany dotyczące migracji do naszego kraju z Ukrainy, lub jeśli zauważymy mobilizację jednostek wojskowych w strefie działań wojennych, to może się to zdarzyć - dodał.

Prezydent Mołdawii Maia Sandu powiedziała w poniedziałek, że w przypadku interwencji Rosji przeciwko suwerenności i bezpieczeństwu Mołdawii zostaną podjęte niezbędne środki ostrożności.