Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 226

Zdaniem ISW założenie swojego kanału w serwisie Telegram przez Grupę Wagnera może wskazywać, że Prigożin chce mieć własny kanał przekazu, by rywalizować z rosyjskimi blogerami zajmującymi się tematyką wojskowości i - być może - z przywódcą Czeczenii, Ramzanem Kadyrowem (wszyscy oni są bardzo aktywni w serwisie Telegram).

Kanał na Telegramie związany z Prigożinem opublikował zaproszenie na kanał Grupy Wagnera. Treść zaproszenia głosi: "Przybyliśmy z piekła. Jesteśmy (Grupą) Wagnera - nasz biznes to śmierć i robimy to dobrze".

Czytaj więcej

Biden o Armagedonie: Putin nie żartuje kiedy mówi o użyciu broni atomowej

Administratorzy kanału sugerują, by osoby obserwujące nowy kanał obserwowały również kanał "Projekt Z Noworosji".

Na kanale Grupy Wagnera mają ukazywać się "materiały z frontu bez cenzury".

Prigożin, wraz z Kadyrowem, w ostatnim czasie dystansują się od rosyjskiego resortu obrony i kierownictwa rosyjskiej armii

ISW ocenia, że kanał może służyć m.in. rekrutacji najemników ale również jest prawdopodobnie próbą stworzenia narzędzia za pomocą którego Prigożin i jego stronnicy mogą bezpośrednio wpływać na przestrzeń informacyjną w Rosji w taki sam sposób, jak robi to Kadyrow i rosyjscy blogerzy zajmujący się tematyką wojskowości.

Prigożin, wraz z Kadyrowem, w ostatnim czasie dystansują się od rosyjskiego resortu obrony i kierownictwa rosyjskiej armii, oskarżając generałów o błędy, które doprowadziły do porażek rosyjskiej armii na Ukrainie.