Jak czytamy w raporcie od 22 czerwca do 1 lipca, w białoruskim obwodzie homelskim, niedaleko granicy z Ukrainą, trwać będą ćwiczenia sił zbrojnych Republiki Białorusi. W ćwiczeniach wezmą udział jednostki Sił Specjalnych Republiki Białorusi. Ćwiczenia odbywają się z udziałem instruktorów z Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Na Siewierszczyźnie - jak czytamy w raporcie - Rosjanie utrzymują na terenie obwodów briańskiego i kurskiego trzy batalionowe grupy taktyczne z 1. Armii Pancernej oraz jednostek powietrzno-desantowych. Z terytorium Federacji Rosyjskiej Rosjanie ostrzeliwują obwód sumski.

W rejonie Charkowa Rosjanie skupiają się na powstrzymaniu ukraińskich jednostek przed wyjściem na tyły zgrupowania prowadzącego ofensywę w kierunku Słowiańska.

Czytaj więcej

Brytyjczyk, skazany na śmierć w Donbasie, usłyszał, że "kończy mu się czas"

W rejonie Słowiańska Rosjanie szukają słabych punktów w ukraińskiej obronie. "Wróg stara się stworzyć warunki do wznowienia ofensywy na linii Izium - Barwinkowe i Izium - Słowiańsk. Aby wzmocnić zgrupowanie wojsk w rejonie Izium, wróg przesunął tam dwie jednostki pancerne" - czytamy w raporcie.

W Donbasie Rosjanie skupiają się na zdobyciu pełnej kontroli nad Siewierodonieckiem i działaniach ofensywnych mających na celu otoczenie ukraińskich sił w Lisiczańsku oraz zablokowanie głównych szlaków zaopatzenia.

W rejonie Siewierodoniecka Rosjanie zajęli miejscowości Raj-Ołeksandriwka i Łoskutiwka. Rosjanie prowadzą też natarcie mające na celu zdobycie miejscowości Syrotyne. Rosjanie podejmują też działania mające na celu sforsowanie Dońca Siewierskiego.

40

W tyle pocisków manewrujących mają być uzbrojone rosyjskie okręty na Morzu Czarnym

W rejonie miejscowości Bachmut Rosjanie prowadzą działania ofensywne w kierunku Zołotego i Wowczowariwki. Próbują zdobyć też wzgórza w rejonie Berestowa, by kontrolować drogę Bachmut-Lisiczańsk. Aby wzmocnić zgrupowanie wojsk na tym kierunku, wróg skierował tu jedną batalionową grupę taktyczną z Centralnego Okręgu Wojskowego - głosi raport.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

W rejonie południowego Buhu Rosjanie skupiają się na powstrzymywaniu Ukraińców przed kontrofensywą w obwodach chersońskim i mikołajowskim.

Na Morzu Czarnym Rosjanie dysponują pięcioma okrętami, które są uzbrojone łącznie nawet w 40 pocisków manewrujących, zdolnych razić cele na Ukrainie.