Reklama

Zuzanna Dąbrowska: Opozycja natychmiast do poprawki

Ponure miny liderów Zjednoczonej Prawicy nie powinny cieszyć opozycji. Oni chcą wygrać wybory bez uśmiechu, stosując wszystkie możliwe środki. I nie da się ich pokonać, walcząc między sobą o to, kto jest bardziej wybitnym konstytucjonalistą.

Publikacja: 27.05.2020 21:00

Zuzanna Dąbrowska: Opozycja natychmiast do poprawki

Foto: fotorzepa/ Jerzy Dudek

Wybory będą przeprowadzone. Jeżeli będą próby przeciwstawiania się temu, będziemy wykorzystywali wszystkie środki, jakie przynależą państwu, po to, żeby prawo zostało wykonane – powiedział w środę Jarosław Kaczyński podczas wspólnej konferencji z Jarosławem Gowinem i Zbigniewem Ziobrą. Takiej demonstracji jedności obozu Zjednoczonej Prawicy nie było już dawno.

A jakie środki chciałby wykorzystać prezes PiS? O tym nic nie wiadomo, bo oczywiście pytań zadawać nie było można. Muszą być jednak straszne, bo miny liderów Zjednoczonej Prawicy były marsowe. Nawet szef Porozumienia się nie uśmiechał. A powinien. Opozycja wręczyła przecież przeciwnikom niezwykle cenny prezent, a co więcej, właściwie nie wiadomo, kto go wymyślił i dlaczego schował się teraz do jakiejś ciemnej pieczary. Poprawka zmierzająca do rozpisania wyborów po zakończeniu kadencji prezydenta Andrzeja Dudy, czyli na jesieni, wlała nową wiarę w trochę już zmęczone długim marszem szeregi rycerzy Jarosława Kaczyńskiego. TVP Info szalało z zachwytu. Co gorsza, sama Koalicja Obywatelska straciła głos i nie była w stanie przez dłuższy czas wycofać się z własnych pomysłów. W końcu udało się to Borysowi Budce. Po tym jednodniowym przesileniu wydaje się więc, że na tapecie znowu majaczy termin 28 czerwca jako dzień pierwszej tury wyborów prezydenckich.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Komentarze
Michał Szułdrzyński: Polska kontra Niemcy. Tusk, Merkel i cień Nord Stream 2 nad wojną w Ukrainie
Komentarze
Jan Zielonka: Konserwatyzm na rozdrożu
Komentarze
Jarosław Kuisz: Czy grozi nam germanizacja?
Komentarze
Michał Szułdrzyński: Dwa lata wojny w Gazie – nie broni się cywilizacji, podważając prawa człowieka
Komentarze
Francja, problem całej Europy
Reklama
Reklama