Rewolucja w Rossmannie, prezes odchodzi po 24 latach

Marek Maruszak, twórca potęgi sieci w Polsce, który stworzył niekwestionowanego lidera rynku drogeryjnego, odchodzi na emeryturę. Nowym prezesem Rossmanna w Polsce jest Marcin Grabara.

Publikacja: 22.05.2023 12:58

Marcin Grabara, prezes Rossmann

Marcin Grabara, prezes Rossmann

Foto: materiały prasowe

Marcin Grabara od 24 maja oficjalnie przejmuje stery w spółce Rossmann SDP. Na stanowisku prezesa zastąpi Marka Maruszaka, który po 24 latach w firmie przechodzi na emeryturę.

Nowy prezes jest związany z firmą Rossmann od 1997 r. Zaczynał jako stażysta w dziale zakupu. Sześć lata później był już dyrektorem tego działu. W zarządzie Rossmanna od 2004 r. jako wiceprezes spółki odpowiadał za jej część komercyjną: działy zakupu i marketingu. Przez blisko 30 lat pracy w firmie doskonale zna jej struktury.

Czytaj więcej

Rossmann wchodzi z marką własną do znanej sieci spożywczej

- Zamierzamy przyśpieszyć naszą ekspansję i do 2025 r mieć 2 tys. sklepów – mówi prezes Marcin Grabara. - Trzydziestoletni Rossmann w Polsce jest firmą zdrową, opartą na bardzo mocnych fundamentach. Po doświadczeniach z ostatnich kilku lat wiemy też, że jesteśmy firmą odporną na wszelkie kryzysy zewnętrzne. Covid, wojna, inflacja nie zaszkodziły nam w trwały sposób – dodaje.

Nowy prezes ma 52 lata, urodził się w Piotrkowie Trybunalskim. Jest absolwentem Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego. Jest żonaty, ma czworo dzieci. Ambicją nowego prezesa jest zdobycie przez Rossmanna pozycji lidera w rankingu najbardziej pożądanych pracodawców.

Wśród swoich priorytetów Marcin Grabara wymienia rozwój firmy, w tym: 1,5 mld zł inwestycji w najbliższych latach, otwarcie kolejnych 800 drogerii stacjonarnych, sukcesywne powiększanie już istniejących sklepów, utrzymanie pozycji lidera także w branżowym e-commerce, rozbudowę infrastruktury logistycznej i nacisk na nowoczesne technologie (aplikacja Rossmann PL i kasy samoobsługowe już dziś są najwyżej oceniane przez klientów).

Handel
Niemiecki koncern chciałby odkupić swój rosyjski biznes. Stawia warunki
Handel
Rosja: Chcesz kupić jajko? Musisz pokazać paszport
Handel
Bruksela walczy z „szybką modą” i chce zakazać spalania niesprzedanych ubrań
Handel
Rząd twierdzi, że pomaga dzieciom, ale VAT-u nie chce obniżyć
Handel
Coraz rozważniej robimy zakupy online
Handel
Załamanie sprzedaży: elektronika w dołku, mniejsze wydatki na dom