Tym razem głównymi bohaterami będą jednak inwestorzy indywidualni, którzy od piątku będą uczestniczyć w 26. edycji konferencji WallStreet, organizowanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, która to odbędzie się w Zakopanem.

Chociaż to już 26. edycja konferencji, to będzie miała ona wyjątkowy charakter. Po przerwie spowodowanej pandemią impreza odbędzie się w końcu również w formie stacjonarnej. Uczestnicy po raz kolejny będą mogli na własnej skórze poczuć magię konferencji WallStreet, która od lat jest określana mianem święta inwestorów indywidualnych.

To właśnie dla nich do stolicy Tatr zjadą analitycy, ekonomiści, eksperci, znani inwestorzy, przedstawiciele spółek czy też najważniejszych instytucji rynku kapitałowego. Plan tegorocznej konferencji jest niezwykle bogaty. – Z każdą edycją staraliśmy się wsłuchiwać w oczekiwania i oceny uczestników. Dzisiejszy kształt i duch konferencji WallStreet to ich zasługa – mówi Jarosław Dominiak, prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. – Oczywiście bogaty program merytoryczny z kilkudziesięcioma punktami do wyboru przez trzy dni ma duże znaczenie dla inwestorów, ale nie wiem, czy jeszcze bardziej uczestnicy WallStreet nie cenią sobie tego, że mają okazję porozmawiać w czasie konferencji z szefami blisko 100 spółek publicznych i instytucji finansowych, a o to inwestorowi indywidualnemu nie jest łatwo na co dzień. Rozmowy nieformalne, interakcje z innymi inwestorami to od lat znak firmowy konferencji WallStreet – dodaje Dominiak.

Formalnie impreza zaczyna się już w czwartek. Ten dzień to jednak wykłady tylko w wersji online. W piątek rozpocznie się natomiast stacjonarna wersja konferencji (część wykładów i paneli dyskusyjnych będzie też transmitowana online). Tego dnia zaplanowano dyskusję m.in. na temat tego, czy obecnie mamy dobry moment na inwestycje na rynkach zagranicznych, jak polski rynek i inwestorzy odnajdują się w obliczu globalizacji czy też tego, jak narodowe czempiony radzą sobie w obliczu szoków cenowych i dużych turbulencji gospodarczych.

W sobotę atrakcje będą nie mniejsze, a jednym z ważniejszych punktów tego dnia będzie spotkanie z gościem specjalnym konferencji. W tym roku będzie to January Ciszewski, prezes JR Holding, a rozmowę z nim poprowadzi redaktor naczelny „Parkietu” oraz zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” Andrzej Stec oraz Piotr Cieślak z SII. Finał konferencji w niedzielę.