Otoczenie sprzyja bykom

Zwyżki na Wall Street i w Tokio przełożyły się na optymistyczny początek czwartku na GPW. WIG20 rósł rano o 0,6 proc., mWIG40 o 0,4 proc., a sWIG80 o 0,3 proc.

Publikacja: 21.01.2021 09:07

Otoczenie sprzyja bykom

Foto: Bloomberg

S&P500 zyskał wczoraj 1,4 proc. i wyznaczył historyczne maksimum 3859 pkt. Nasdaq Composite wzrósł z kolei o 2 proc. i też wyśrubował swoje ATH do 13 486 pkt. Nikkei 225 rósł natomiast dziś rano o 0,8 proc. i zbliża się do szczytu hossy przy 29 000 pkt. Przy tak sprzyjającym otoczeniu zewnętrznym trudno było oczekiwać kiepskiego poranka na GPW. WIG20 już na starcie zaatakował 2000 pkt, mWIG40 rósł do 4207 pkt, a sWIG80 do 17 338 pkt. W gronie blue chips rano pod kreską był tylko Cyfrowy Polsat (-1,2 proc.), a najbardziej zyskiwał Alior (+2,6 proc.).

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Giełda
Arlen wszedł na giełdę z krótką listą zakupów
Giełda
Inwestorzy świętują zakończenie wojny. Efektowne wzrosty w Warszawie
Giełda
Arlen zadebiutował na GPW. Przejęcia zacznie od Hiszpanii
Giełda
Trump ogłasza rozejm na Bliskim Wschodzie. Giełda odrabia straty
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Giełda
Inwestorzy w Warszawie nie panikują