Reklama
Rozwiń

Udział Polski w EXPO 2015 ma kosztować ok. 57 mln zł

Planowany koszt udziału Polski w Wystawie Światowej EXPO 2015 w Mediolanie wyniesie ok. 57 mln zł - podało Ministerstwo Gospodarki. Premier Donald Tusk uważa, że udział w tej wystawie i promocja polskiej żywności są ważne m.in. z powodu embarga na unijną wieprzowinę.

Publikacja: 25.03.2014 17:20

Wystawy światowe EXPO to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenia promocyjne świata. Ekspozycja w Mediolanie organizowana jest pod hasłem "Wyżywienie planety, energia dla życia" i będzie trwała od 1 maja do 31 października 2015 r.

We wtorek rząd przyjął koncepcję programową udziału naszego kraju w tej wystawie.

"Potwierdziliśmy swój udział w wystawie. Jest to o tyle ważne EXPO dla nas, że jest związane m.in. z promocją polskiej żywności, co w kontekście zdarzeń jeśli chodzi o kłopoty, embarga, kwestie wirusa (ASF - PAP), który dotyka nasze rolnictwo i możliwości eksportowe, wydaje się bardzo ważne" - mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej premier Donald Tusk.

Jak czytamy na stronie resortu gospodarki, zgodnie z koncepcją Polskę będziemy promować jako kraj sukcesu gospodarczego, analogicznego do osiągniętego w swoim czasie przez Włochy. Wskazywać będziemy również na rolnictwo, które, podobnie jak u gospodarzy wystawy, stało się siłą napędową rozwoju gospodarczego i eksportu.

Nasz kraj ma być przedstawiany także jako państwo wyrównujące różnice rozwojowe; jako kraj o europejskim stylu życia, kraj ludzi otwartych i przyjaznych; jako nowoczesne państwo szanujące tradycje, a także kraj nowoczesnego wzornictwa.

Ministerstwo podało, że ponad 75 proc. kosztów udziału Polski w EXPO 2015 zostanie sfinansowane z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Planuje się, że udział środków budżetowych wyniesie niecałe 25 proc.

"Głównym celem udziału Polski w EXPO 2015 jest budowa autentycznego i trwałego zaufania dla marki +Polska+ (...) poprzez przedstawienie Polski jako atrakcyjnego partnera na rynku międzynarodowym, a przez to powiązania gospodarki polskiej z gospodarką międzynarodową" - zaznaczyło ministerstwo.

Wystawy światowe EXPO to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenia promocyjne świata. Ekspozycja w Mediolanie organizowana jest pod hasłem "Wyżywienie planety, energia dla życia" i będzie trwała od 1 maja do 31 października 2015 r.

We wtorek rząd przyjął koncepcję programową udziału naszego kraju w tej wystawie.

Pozostało jeszcze 82% artykułu
Finanse
Putin gotowy na utratę zamrożonych aktywów. Już nie chce kupować boeingów
Finanse
Donald Trump wybiera nowego szefa Fed. Kandydat musi spełniać podstawowy warunek
Finanse
Holistyczne spojrzenie na inwestora
Finanse
Prezes GPW: Jako giełda chcemy być bardziej widoczni w przestrzeni publicznej
Finanse
Polska będzie rozwijała się najszybciej w Unii Europejskiej