Katarzyna Szwarc rozstała się z Ministerstwem Finansów

Katarzyna Szwarc, pełnomocniczka ds. strategii rozwoju rynku kapitałowego w Ministerstwie Finansów, poinformowała o zakończeniu pracy w resorcie.

Publikacja: 03.01.2024 13:54

Katarzyna Szwarc

Katarzyna Szwarc

Foto: Piotr Waniorek/zelaznastudio.pl

 - Z końcem roku zakończyłam służbę w Ministerstwie Finansów jako Pełnomocniczka ds. Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego. Dziękuję wszystkim, z którymi miałam przyjemność współpracować. Bez Was by się nie udało Trzymam kciuki za zespół MinFin i cały polski rynek finansowy — napisała Szwarc w serwisie X.

Szwarc pełnomocniczką ds. SRRK była od kwietnia 2021 r. i była odpowiedzialna za wdrażanie i realizację strategii rynku kapitałowego. Sprawozdanie z jej realizacji zostało złożone w październiku 2023 roku. Uczestnicy rynku wskazują jednak, że SRRK nie przyczyniła się do skoku jakościowego.

Waldemar Markiewicz, prezes Izby Domów Maklerskich, mówił we wtorek w Parkiet TV o tym, że dobrze byłoby pomyśleć o stworzeniu nowego dokumentu dla rynku.

- Uważam, że jest potrzebny dokument, który będzie nam pokazywał, dokąd zmierzamy. Jak nie mamy celu, to każdy wiatr jest przeciwny. Ważne jest jednak też to, aby na wysokim szczeblu rządowym była osoba, która się tym zajmie. Pełnomocnik ministra finansów ma jednak za małą siłę oddziaływania od strony formalnej. Powinien być to co najmniej podsekretarz stanu w MF albo pełnomocnik rządu — podkreślał Markiewicz.

Finanse
Tomasz Bursa, wiceprezes OPTI TFI: Lepsza szybka korekta
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Finanse
Idą dopłaty, aktywa PPK w górę, mało uczestników
Finanse
Samorządy z trudem odzyskują długi od nierzetelnych mieszkańców
Finanse
Wielkanocny rekord złota na fali bliskiego cięcia stóp przez Fed
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Finanse
Najbogatszy 1 procent Amerykanów ma prawie 45 bln dolarów