Jeszcze w tym roku bitcoin podskoczy do 28 tys. dolarów

Według prognozy analityczek Deutsche Banku w tym roku najważniejsza waluta cyfrowa może powrócić do poziomu 28 tys. dolarów.

Publikacja: 30.06.2022 09:04

Jeszcze w tym roku bitcoin podskoczy do 28 tys. dolarów

Foto: Adobestock

Głównym argumentem ekspertek DB jest korelacja bitcoina z rynkiem akcji widoczna od listopada 2021 roku.

Głównie chodzi o technologiczny indeks Nasdaq100 i wskaźnik szerokiego rynku Standard&Poor’s500. Od listopadowego rekordu bitcoin stracił ponad połowę swojej wartości na fali ucieczki inwestorów od ryzyka wywołanej przez restrykcyjną politykę pieniężną amerykańskiego banku centralnego.

Teraz ma szanse odzyskać 30 proc .a S&P500 do końca tego roku może powrócić do poziomu z stycznia.

Jednak, jak przypomina Bloomberg, bitcoin nie sprostał wcześniejszym oczekiwaniom rynku. Przewidywano bowiem, że będzie on schronieniem dla inwestorów, a zamiast się wzmocnić poniósł dotkliwe straty.

Waluta cyfrowa bardziej przypomina diamenty niż złoto, które ma status „stabilnej, bezpiecznej przystani”, argumentują Marion Laboure i Galina Pozdnyakova, analityczki Deutsche Banku.

Przywołują przykład firmy De Beers, wielkiego gracza na rynku diamentów, który dzięki skutecznej marketingowej kampanii zdołał zmienić postrzeganie tych szlachetnych kamieni przez . konsumentów.

To co sprawdziło się w przypadku diamentów dotyczy też wielu innych produktów i usług, także bitcoinów, napisały ekspertki DB w swoim raporcie.

Finanse
Emerytury pomostowe. PiS proponuje nowe zasady od przyszłego roku
Finanse
Glapiński: Nikt nie powinien mówić ludziom jak żyć, że muszą jeździć rowerami
Finanse
Metale szlachetne mogą zyskiwać na wartości. Co z dolarem?
Finanse
W płatnościach rewolucja, ale Polacy i tak wolą gotówkę
Finanse
Lira tanieje i tanieć nie przestanie. Urlop w Turcji za grosze?