Trwają poszukiwania chętnych do naprawy Polskiego Ładu

Na czele resortu finansów powinna stanąć kobieta i w tym kierunku trwają obecnie poszukiwania – mówią Business Insider Polska źródła z otoczenia premiera Mateusza Morawieckiego.

Publikacja: 19.02.2022 09:57

Trwają poszukiwania chętnych do naprawy Polskiego Ładu

Foto: Fotorzepa, Kuba Kamiński

ula

Informatorzy portalu twierdzą, że na giełdzie kandydatów są dwa nowe nazwiska: prezes BGK Beaty Daszyńskiej-Muzyczki i minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg. Żadna z nich nie otrzymała jednak propozycji od szefa rządu.

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że problem z obsadzeniem stanowiska szefa resortu finansów jest rozwiązany. Premier Mateusz Morawiecki zaproponował ministerialną tekę prezes ZUS Gertrudzie Uścińskiej. Ta jednak nie przyjęła oferty, co oznacza, że poszukiwania wciąż trwają i nadal nie widać chętnych, którzy chcieliby zająć się finansami państwa.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
9zł za pierwszy miesiąc.

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
9 zł pierwszy miesiąc, a potem 39 zł/msc
Finanse
Polacy niespecjalnie zadowoleni ze swojej sytuacji finansowej
Finanse
Norweski fundusz emerytalny z miliardową stratą
Finanse
TFI na zakupach, OFE wyprzedają polskie akcje
Finanse
Revolut przedstawia potężne zyski i ambitne plany. Również dla Polski
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Materiał Partnera
Nowe podejście do finansowania - szansa dla Polski
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne