Zarząd Alior Banku postanowił odstąpić od zamiaru nabycia podstawowej działalności bankowej Raiffeisen Bank Polska - poinformował bank w komunikacie. Bank podał, że 7 grudnia 2016 zakończył negocjacje w tej sprawie z Raiffeisen Bank International AG. Alior od września miał wyłączność na negocjacje z Austriakami.  Bank jest od ponad roku pod kontrolą największego polskiego ubezpieczyciela.

Odpuszczenie banku może być kolejną wskazówką, że PZU dogadał się z włoskim UniCredit w sprawie przejęcia pakietu kontrolnego akcji Pekao.

Wcześniej w środę wieczorem w środę wieczorem największy polski bank PKO BP poinformował, że wydał jednemu ze swoich klientów (którego nie ujawniono) promesę, na podstawie której zobowiązał się do udzielenia pożyczki w wysokości nieprzekraczającej 3,2 mld zł przeznaczanej na sfinansowanie działalności inwestycyjnej klienta. Najprawdopodobniej chodzi o Polski Fundusz Rozwoju, który w ten sposób sfinansuje swój udział w transakcji. PZU może przejąć 20-23 proc., a PFR 9-13 proc. Pekao.

Według informacji Radia ZET transakcja przejęcia Pekao została dopięta, a oficjalny komunikat w tej sprawie zostanie opublikowany w czwartek rano.