W środę odbyło się posiedzenie kierownictw resortów obrony Rosji i Białorusi, w czasie którego - jak mówił Szojgu - podsumowano wspólne działania resortów obrony obu krajów między 2019 a 2021 rokiem. 

Szojgu mówił też, że "zaplanowano wdrożenie środków, które mają zapewnić bezpieczeństwo militarne do 2024 roku i przyjęto związany z tym plan". - Najbardziej ambitnym przedsięwzięciem wskazanym w tym dokumencie są wspólne ćwiczenia "Tarcza Związku", które odbędą się w 2023 roku - powiedział rosyjski minister obrony.

Minister obrony Rosji poinformował, że w czasie posiedzenia podsumowano wyniki prac wykonanych od 2018 roku, w celu zmodernizowania obiektów infrastruktury militarnej, które mają być wykorzystywane przez działające wspólnie siły zbrojne obu krajów.

Czytaj więcej

Budowa płotu na granicy z Białorusią ma być odpowiedzią na wojnę hybrydową
Sondaż: Polacy uważają, że Białoruś prowadzi wojnę hybrydową

Rosja i Białoruś - jak mówił Szojgu - rozwijają też współpracę w dziedzinie ochrony przed bronią chemiczną i biologiczną, a także przed promieniowaniem.

Obie strony - według słów ministra obrony Rosji - kontynuują działania przeciwstawiające się fałszowaniu "przyczyn, rezultatów i dziedzictwa II wojny światowej i zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej z lat 1941-1945" - podaje Interfax.