Reklama
Rozwiń
Reklama

Fizycy z Japonii: Walczyć z pandemią jak z reakcją jądrową

Naukowcy z Japonii znaleźli podobieństwa pomiędzy reakcją jądrową i rozprzestrzenianiem się koronawirusa - czytamy w "The South China Morning Post".

Aktualizacja: 22.09.2020 09:36 Publikacja: 22.09.2020 09:20

Fizycy z Japonii: Walczyć z pandemią jak z reakcją jądrową

Foto: AFP

arb

Przeprowadzone na szeroką skalę testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 i izolowanie na czas zakażonych wirusem osób może pozwolić na wygranie z pandemią koronawirusa nawet przy minimalnych lub zerowych obostrzeniach - twierdzą japońscy fizycy atomowi.

Zespół badaczy kierowanych przez Nagato Yagani doszedł do wniosku, że jeśli osoba u której test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 dał wynik pozytywny zostanie wyizolowana od reszty populacji w ciągu ośmiu dni od zakażenia, koronawirus nie będzie rozprzestrzeniał się nawet po tak gęsto zaludnionym mieście jak Tokio.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Leki i terapie
Apteki coraz droższe i coraz dalej od pacjenta
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Leki i terapie
Więcej możliwości leczenia dla kobiet z chorobami nowotworowymi
Leki i terapie
„Historyczna” lista refundacyjna. 50 nowych terapii dla pacjentów
Leki i terapie
Popularny lek na otyłość a ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Leki i terapie
Seniorzy nadużywają leków za darmo. Poznaliśmy dane
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama