Reklama

Rozmowy w USA o naprawie diesli VW

Szefowie VW i Audi spotkają się w tym tygodniu w USA z kierownictwem urzędów ochrony środowiska, aby przed 20 listopada przedstawić plan dostosowania emisji spalin w niemal 500 tys. aut z dieslami

Szef działu układów napędu w VW, Friedrich Eichler będzie rozmawiać z przedstawicielami Agencji Ochrony Środowiska EPA i Kalifornijskiej Rady ds. Zasobów Powietrza CARB o działaniach jego firmy wobec 482 tys. samochodów, które nie spełniają amerykańskich norm emisji spalin. Odrębne spotkania przewidziano z przedstawicielami Audi.

Rzecznik VW Niemczech, Hans-Gerd Bode nie chciał potwierdzić tych spotkań w USA, ale dodał, że Eichler rozmawiał wcześniej z tymi instytucjami i nie jest jedynym z firmy, który w uczestniczył w rozmowach. Rzeczniczka EPA, Laura Allen stwierdziła jedynie, że „prowadzimy częste dyskusje na bieżąco z VW o następnych krokach".

Na początku października Kalifornia dała Niemcom termin 20 listopada przedstawienia planu naprawy tych pojazdów. Rzecznik CARB, Dave Clegern nie chciał niczego powiedzieć o spotkaniach, ale wyjaśnił, że „staramy się ustalić, jak będzie wyglądać naprawa i co jeszcze trzeba zrobić, więc musimy prowadzić poufne kontakty".

Amerykańskie urzędy nalegają na Volkswagena, by przedstawił sposoby usuwania wad w samochodach sprzedawanych od 2009 r. oraz dokładne plany dotyczące nowszych modeli i pojazdów z roku modelowego 2016, których nie można sprzedawać do czasu wykazania przez producenta, że nie naruszają przepisów o emisji spalin. W ubiegłym tygodniu VW wstrzymał produkcję diesli Passata 2016 w Chattanooga.

VW nie zaproponował dotąd konkretnych działań wobec trzech generacji silników Diesla. EPA ogłosił, że musi najpierw przetestować każde z rozwiązań, zanim wyda zgodę na dopuszczenie aut do sprzedaży.

Reklama
Reklama

— Omawialiśmy kilka opcji dla tych samochodów i silników — podał rzecznik VW, Bode.

Biznes
Abramowicz kontra Downing Street. Spór o pieniądze ze sprzedaży Chelsea
Materiał Promocyjny
Bezpieczeństwo to nie dodatek. To fundament systemu płatności
Materiał Promocyjny
Dane zamiast deklaracji. ESG oparte na faktach
Biznes
Zdolność kredytowa Polaków rośnie, Bruksela chce tańszego prądu
Biznes
Spadek urodzeń w Polsce. Co naprawdę niszczy demografię
Biznes
Polski SAFE i NBP, stabilizacja ceny gazu, plan gospodarczy Pekinu
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama