Reklama
Rozwiń
Reklama

Prezes Volkswagena: nie jesteśmy kryminalistami

Wystąpienia w Detroit nowego prezesa Grupy Volkswagen, Matthiasa Muellera do złudzenia przypominają przeprosiny ze strony szefa Toyoty, Akio Toyody,kiedy japoński koncern przyznał,że dywaniki w jego autach mogą blokować pedały gazu.

Aktualizacja: 11.01.2016 13:27 Publikacja: 11.01.2016 11:57

Prezes VW na targach w Detroit

Prezes VW na targach w Detroit

Foto: PAP/EPA

Amerykańskie władze i media ,także światowa prasa dokładnie opisywały porażki Japończyków, a Toyoda nisko kłaniał się wszędzie i nie ukrywał,że czuje się bardzo winny. Teraz Matthias Mueller chyba poszedł jeszcze dalej. - Nie jesteśmy kryminalistami . Popełniliśmy poważny błąd, ale błąd techniczny. I w żadnym wypadku naszym zamiarem nie było oszukiwanie konsumentów ani władz. A czy kłamaliśmy, czy też nie - to wyjaśni dochodzenie - mówił podczas wieczoru VW w Detroit, tuż przed inauguracją Międzynarodowych Targów Samochodowych, które oficjalnie zaczynają się 11 stycznia po południu czasu warszawskiego .

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Biznes
Google stawia na własne chipy AI. Nvidia pod presją
Materiał Promocyjny
Twoja gwiazda bliżej niż myślisz — Mercedes Van ProCenter
Patronat Rzeczpospolitej
W Warszawie odbyło się XVIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu
Biznes
Rosyjski zapasik na czarną godzinę. Walka o miliardy dolarów zakopane w raju
Patronat Rzeczpospolitej
Polska w programie Horyzont Europa: czas na zmiany
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Biznes
Polskie e-sklepy zarabiają na Ukrainie, aktywa Rosji i spór o cła UE-USA
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama