Greckie Centrum Wniosków Wizowych postanowiło dalej przyjmować dokumenty wizowe w swoich konsulatach w Rosji, donosi agencja RIA Nowosti. Wcześniej informowano, że konsulaty Grecji w Federacji Rosyjskiej od poniedziałku 27 czerwca wstrzymają prace „na czas nieokreślony”.

Czytaj więcej

Greckie wakacje nie dla Rosjan, Ateny nie wydają wiz

Dziś, 25 czerwca, do touroperatorów trafiło pismo, w którym stwierdza się, że grecki konsulat generalny „wycofał się z nakazu wstrzymania prac z powodu problemów technicznych. Od 27 czerwca 2022 r. greckie centra wizowe kontynuują swoją pracę jak zwykle”.

Wiadomość o zawieszeniu prac została również usunięta ze strony internetowej greckiego Centrum Wniosków Wizowych. W Rosji Grecja ma trzy konsulaty - w Moskwie, Petersburgu i Noworosyjsku.

Co mogło wpłynąć na zmianę stanowiska Grecji w sprawie wiz dla Rosjan? Naciski musiały pójść od rosyjskich władz, którym zależy, by obywatele jak najmniej odczuwali ostracyzm międzynarodowej opinii publicznej. Jak przyznają rosyjskie biura podróży, popyt na wypoczynek w Grecji utrzymuje się na wysokim poziomie.