Reklama
Rozwiń
Reklama

Gospodarka zamrożona do lutego. Kto może liczyć na wsparcie

Obecne obostrzenia pozostaną z nami do końca miesiąca. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna nie ulegnie pogorszeniu, wówczas na przełomie stycznia i lutego wrócimy do rozmów o odmrożeniu poszczególnych sektorów gospodarki - mówi w rozmowie z Business Insiderem wicepremier Jarosław Gowin.

Aktualizacja: 12.01.2021 10:10 Publikacja: 12.01.2021 09:46

Gospodarka zamrożona do lutego. Kto może liczyć na wsparcie

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

Wicepremier Gowin dodaje, że jako ostatnie "odmrożone" zostaną branże gastronomiczna i hotelarska.

- Wydłużenie na kolejne dwa miesiące, a więc na grudzień i styczeń możliwości zwolnienia przedsiębiorców z obowiązku odprowadzania składek na ZUS z całą pewnością nastąpi. (...) Jeśli zaś chodzi o katalog firm, którym przysługiwać będzie wsparcie – zarówno z tarczy branżowej, o której rozmawiamy, jak i z tarczy finansowej PFR – na bieżąco analizujemy wszystkie sygnały - mówi w wywiadzie dla Business Insider Polska wicepremier Jarosław Gowin.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Biznes
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Materiał Promocyjny
Kiedy obawy rosną, liczy się realne wsparcie
Biznes
Najlepsi z najlepszych. Poznaliśmy laureatów pierwszej edycji e-Board of Directors
Biznes
Wiadomość dla Donalda Trumpa: produkcja zbrojeniowa Rosji gwałtownie rośnie
Biznes
Bielik zyskuje potężnych sponsorów. Polska AI idzie za granicę
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Biznes
InPost został mecenasem polskiej sztucznej inteligencji Bielik.ai
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama