Dlaczego to takie ważne? Dziś jedynym słusznym kierunkiem dla pełnego sukcesu w organizacji lub firmie jest wybór narzędzi przyspieszających pracę i ograniczających ryzyko błędów. Tylko w ten sposób można zyskać przewagę nad konkurencją, zaspokoić oczekiwania odbiorców, zaoszczędzić czas i pieniądze.

Przyglądanie się kosztom funkcjonowania organizacji publicznych, samorządów i przedsiębiorstw jest codziennością kadry zarządzającej. Szukanie oszczędności to norma począwszy od wielkich korporacji, aż po małe i średnie przedsiębiorstwa oraz urzędy. Sprzymierzeńcem w tych poszukiwaniach są nowoczesne technologie. Coraz bardziej dostępne cenowo i dedykowane indywidualnym potrzebom. Dziś nawet niewielkie firmy widzą finansowe uzasadnienie dla oszczędnego wykorzystania bardzo wydajnych urządzeń drukujących, monitoringu pojazdów, elektronicznego obiegu dokumentów czy zintegrowanej komunikacji. Sposób myślenia menadżerów zmienił się, bo nic tak nie przemawia do zarządzających jak język korzyści. Obecnie coraz rzadsze są w firmach i organizacjach zakupy drogiego sprzętu. Coraz odważniej sięga się po jego dzierżawę lub outsourcing IT.

– Z każdym rokiem odnotowujemy wzrost liczby podpisywanych umów na dzierżawę drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, a także na outsourcing IT oraz systemów druku – mówi Michał Czeredys, prezes Arcus SA. – W ramach miesięcznych opłat eksperci Arcusa biorą na siebie pełny zakres obowiązków związanych z zapewnieniem serwisu i materiałów eksploatacyjnych. Na takie rozwiązanie coraz częściej decydują się firmy oraz administracja publiczna.

– Całe lata klienci kupowali u nas trwałe i wydajne drukarki Kyocera, pozwalające kilkukrotnie obniżyć koszty druku dzięki bardzo wydajnym materiałom eksploatacyjnym. Teraz coraz częściej sięgają po bardziej zaawansowane rozwiązania jak np. ARCUS Kyocera MDS, czyli kompleksowy system umożliwiający pełne zarządzanie dokumentami, efektywne zarządzanie drukarkami, jak i outsourcing druku – mówi Michał Czeredys.

Oszczędności wynikające z kontroli druku to nie koniec możliwości. Także przemyślane monitoring floty oparty o telematykę pozwala zapisać poważne sumy po stronie oszczędności.

– Początkowo technologia GPS była wykorzystywana do lokalizowania pojazdów – wyjaśnia Michał Czeredys. – Oferowane przez T-matic Systems, spółkę z Grupy Arcus, zaawansowane rozwiązania telematyczne pozwalają na dużo więcej. Między innymi na oszczędność paliwa i zmniejszenie kosztów serwisu, ale też obniżenie szkodowości kierowców nawet o kilkadziesiąt procent – mówi Michał Czeredys.

Działania Grupy Arcus nie ograniczają się jednak do narzędzi pozwalających na dokonanie oszczędności w funkcjonowaniu biur i redukcji kosztów floty pojazdów. Wystarczy wspomnieć o systemach do zarządzania dokumentami w wersji elektronicznej oraz nowoczesnych urządzeniach do oszczędnej obsługi korespondencji.

Liczba różnego rodzaju systemów informatycznych w firmach i organizacjach rośnie. Coraz większe znaczenie ma ich integracja. Zintegrowanie systemów informatycznych przyspiesza pracę i eliminuje ryzyko błędów.

– Spółka Arcus Systemy Informatyczne odpowiada w naszej grupie za wdrożenia i integrację systemów informatycznych. Arcus SI oferuje zarówno aplikacje Microsoft, ale także własne rozwiązania. Są to m.in. systemy ERP, CRM, unified communication – wyjaśnia Michał Czeredys. – Arcus oferuje bardzo szeroką paletę rozwiązań informatycznych. Skala oszczędności, które mogą osiągnąć klienci jest bardzo duża – dodaje prezes Czeredys.

Nasze systemy usprawniają pracę i obniżają jej koszt


Michał Czeredys, prezes zarządu Arcus

Arcus jest obecny na rynku od 1987 roku. Przez 29 lat rośliśmy razem z polską gospodarką. Od 2007 roku akcje spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Skonsolidowane przychody Grupy Arcus w 2015 roku przekroczyły 180 mln zł. Działalność na rynku IT zaczynaliśmy od dystrybucji urządzeń. Dzisiaj Grupa Arcus to spółki, które oferują nie tylko urządzenia Kyocera oraz Pitney Bowes, ale również usługi wdrożenia czy integracji systemów informatycznych. Oferujemy optymalizację systemów druku, elektroniczny obieg dokumentów, monitoring pojazdów, nowoczesną obsługą korespondencji biurowej oraz masowej, a także systemy ERP, CRM i pełen outsourcing IT. Co ważne – część z naszych rozwiązań powstaje w Polsce i jest z sukcesem włączana do swojej oferty przez naszych zagranicznych partnerów. Dostarczamy firmom i administracji publicznej systemy informatyczne, które usprawniają pracę, zmniejszają ryzyko błędów i obniżają jej koszt. Naszymi klientami są organizacje różnej wielkości: od małych przedsiębiorców prowadzących niewielkie biura po największe korporacje i urzędy centralne.

Artykuł powstał we współpracy z: