Otwarto niezwykłą kolejkę górską inspirowaną Harrym Potterem za 300 mln dolarów

Słynny amerykański park rozrywki Universal Orlando uruchomił ogromną kolejkę górską inspirowaną "Harrym Potterem", której budowa pochłonęła 300 mln dol. Kolejki do wejścia trwają nawet 10 godzin.

Aktualizacja: 14.06.2019 12:26 Publikacja: 14.06.2019 12:16

Otwarto niezwykłą kolejkę górską inspirowaną Harrym Potterem za 300 mln dolarów

Foto: www.universalorlando.com

Jeden z największych parków rozrywki na świecie, Universal Orlando otworzył w czwartek 13 czerwca od dawna wyczekiwaną przez miłośników "Harry'ego Pottera" atrakcję. Jest to długi na ponad 1,6 km rollercoaster o nazwie Hagrid’s Magical Creatures Motorbike Adventure. Kolejka górska przypomina znany z filmów o przygodach młodego czarodzieja motocykl Hagrida i wiedzie przez Zakazany Las, w którym można zobaczyć magiczne zwierzęta. 

Czytaj także:  Nie tylko Netflix i Disney. Już 200 firm walczy z zakazami aborcji 

Budowa niezwykłej kolejki trwała prawie dwa lata i kosztowała 300 mln dolarów, ale z pewnością była tego warta. W dniu jej uroczystego otwarcia przed wejściem tłoczyły się potężne tłumy. Wiele osób przybyło na miejsce już o świcie i jeszcze przed zmrokiem nie wyszli z kolejki. Aplikacja mobilna Universal Orlando wskazuje obecnie, że przybliżony czas oczekiwania na atrakcję wynosi od 8 do 10 godzin. Zdjęcia niekończącego się ogonka chętnych zalewają od wczoraj internet.

Większość osób twierdzi jednak, że warto było tyle czekać w upale. Kolejka górska Hagrida ma bowiem rekordową liczbę odcinków przyspieszających, czyli punktów, w których pojazd jest rozpędzany za pomocą dodatkowych napędów - jest ich aż 7. Jest również drugim rollercoasterem w Stanach Zjednoczonych, który ma pionowy spadek wysokości około 5 metrów. 

Hagrid’s Magical Creatures Motorbike zastąpił kolejkę górską Wizarding World of Harry Potter’s Dragon Challenge, która przypominała pojedynek smoków z powieści J. K. Rowling - uczestnicy jeździli na dwóch rollercoasterach, które splatały się ze sobą, jakby się nawzajem goniły w powietrzu.

Położony na Florydzie park rozrywki Universal Orlando jest jednym z najbardziej znanych tego typu obiektów w Stanach Zjednoczonych. Mieści się tu nie tylko mnóstwo atrakcji nawiązujących do popularnych filmów, w tym kolejki górskie i pokazy na żywo, ale też studio filmowe, hotele i restauracje. Stąd przez cały rok cieszy się dużym zainteresowaniem fanów kina i rodzin z dziećmi.

Biznes
System kaucyjny powinien być efektywny jak w Skandynawii
Biznes
Azoty zamierzają sprzedać zakłady w Puławach
Biznes
Krym może zostać bez wody pitnej. Władze okupacyjne uspokajają
Biznes
Niemiecki eksport plastikowych śmieci spadł drastycznie. Ale nadal trafiają do Polski
Biznes
Fala dziwnych kradzieży na Wyspach. Oskarżenia padają także pod adresem Polaków
Biznes
Podejrzana decyzja Kremla o awariach tydzień przed wysadzeniem tamy na Ukrainie