Santander Bank Polska poinformował w komunikacie, że przekazał 2 mln zł na zakup niezbędnego sprzętu medycznego do 8 polskich szpitali. Bank zapowiedział również, że podwoi kwotę zebraną w zbiórce charytatywnej uruchomionej przez Fundację Santander Bank Polska.

– Lekarze i personel medyczny potrzebują naszego wsparcia. Walka z epidemią koronawirusa wymaga natychmiastowych działań, w tym wsparcia finansowego, dlatego my pomagamy już dzisiaj – powiedział Michał Gajewski, CEO Santander Bank Polska

Poprzez Fundację Santander Bank Polska przekazał 2 miliony złotych szpitalom w Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Puławach, Wrocławiu i Warszawie. Pieniądze umożliwią m.in. zakup respiratorów, testów, odzieży ochronnej – tego co jest teraz najbardziej potrzebne do walki z koronawirusem.

Fundacja Santander Bank Polska uruchomiła także powszechną zbiórkę charytatywną na zakup sprzętu medycznego potrzebnego szpitalom. Kwota przekazana przez klientów i wszystkich chętnych na konto Fundacji zostanie przez bank podwojona. Bank na ten cel przeznaczy maksymalnie 2 mln złotych.

Zbiórka trwa do 14 kwietnia 2020 roku. Wpłaty należy kierować na konto Fundacji Santander Bank Polska w bankowości internetowej i mobilnej: 89 1090 1056 0000 0001 4462 1854 z dopiskiem „pomoc - darowizna". Cała uzbierana kwota zostanie przekazana do 8 wymienionych wyżej szpitali na terenie Polski w formie darowizny celowej.