Holding nie podał rezygnacji Babickiego, który będzie pełnił swoją funkcję jeszcze przez miesiąc. W zarządzie Getin Holdingu zasiadał od 15 sierpnia 2014 r., przyczyn rezygnacji Czecha nie ujawniono.

Babický jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Ekonomii Czeskiego Uniwersytetu Rolnictwa w Pradze, na którym w 1999 r. ukończył studia ekonomiczne, uzyskując tytuł Inżyniera Ekonomii. W latach 2000-2005 związany był z Citibank a.s. w Pradze, gdzie pracował jako analityk kredytowego. W latach 2005–2006 zatrudniony był w Raiffeisen Bank a.s. w Pradze, gdzie kierował działem odzyskiwania należności. Od 2006 do 2010 r. związany był z Raiffeisen Bankiem AVAL w Kijowie, gdzie zajmował stanowisko menedżera ds. ryzyka konsumenckiego (w detalu oraz segmencie małych i średnich przedsiębiorstw).

Kurs akcji Getin Holdingu, właściciela m.in. Idea Banku w Polsce oraz na Białorusi, Ukrainie i w Rumunii, a także TaxCare, MW Trade i Carcade, znajduje się pod presją (podobnie jak całego sektora bankowego). Od początku roku spadł o ponad 31 proc., do 0,84 zł, przez 12 miesięcy zmalał o prawie 50 proc.