- Wpłatomaty to wygodna i atrakcyjna kosztowo alternatywa dla przedsiębiorców, którzy otrzymują płatności w gotówce – mówi Agnieszka Porębska-Kość, dyrektor zarządzający Obszarem Bankowości Przedsiębiorstw i Finansowania w Nest Banku. – Zamiast wizyt w oddziale banku, przedsiębiorca może dokonywać wpłat w dogodnym dla niego miejscu i czasie, przez całą dobę i 7 dni w tygodniu, używając do tego celu karty wydanej do rachunku. Z wpłatomatów mogą korzystać również klienci indywidualni.

Wpłacona kwota jest księgowana na rachunku posiadacza karty w dniu wpłaty, zazwyczaj w ciągu godziny (z wyjątkiem wpłat po godzinie 20, które mogą zostać zaksięgowane w kolejnym dniu). Obecnie sieć wpłatomatów Euronet liczy ponad 2 500 urządzeń w całej Polsce. Akceptowane są wszystkie polskie nominały banknotów i nie ma limitów kwotowych dla poszczególnych transakcji. Niezależnie od liczby dokonanych transakcji, usługa wpłaty gotówki w urządzeniach sieci Euronet jest dla wszystkich klientów Nest Banku bezpłatna.

Drugą nowością w ofercie Nest Banku, dawnego FM Banku PBP (od listopada zmienił nazwę i koncentruje się na klientach detalicznych oraz mikroprzedsiębiorach), jest wprowadzenie standardu 3D Secure dla transakcji kartami w internecie. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, z kategorii tzw. silnych uwierzytelnień klienta, zalecane przez Komisję Nadzoru Finansowego, zgodnie z wytycznymi Europejskiego Banku Centralnego (EBC) wyrażonych w "Rekomendacjach dotyczących bezpieczeństwa płatności internetowych". – Kupując w internecie, na stronach korzystających z zabezpieczenia 3D Secure, klient wybiera opcję płatności kartą i po podaniu danych, czyli numeru karty, daty jej ważności i kodu CVV, jest przekierowywany na dedykowaną stronę, gdzie proszony jest o wpisanie hasła jednorazowego, otrzymanego od banku SMS-em – wyjaśnia Agnieszka Porębska-Kość. Usługą 3D Secure są objęte wszystkie karty płatnicze wydane przez Nest Bank. Nie wiąże się ona z żadnymi opłatami.