Nowa placówka została otwarta w czwartek, 14 września, w warszawskiej Galerii Północnej. Równocześnie Bank wdraża nowe formaty oddziałów ulicznych. Głównym celem zmian jest dalsze podniesienie standardów obsługi i poprawa jakości pracy doradców.

Getin zapowiedział przebudowę sieci wiosną, chce utrzymać sieć własnych placówek na obecnym poziomie, planuje rozwój sieci franczyzowej. Bank ma około 200 własnych placówek i 200 franczyzowych. Liczba tych pierwszych ma być utrzymana, tych drugich w tym czasie ma zwiększyć się o około 150. W ramach optymalizacji sieci placówek bank chce budować placówki w galeriach handlowych, mają być dużo bardziej widoczne.

Getin Noble Bank zapowiada, że w najbliższych latach będzie nadal koncentrować się na zmianach jakościowych w sieci placówek. Aranżacja oddziałów ma zapewnić odpowiedni komfort klientom i usprawnić obsługę. Przebudowa lub przeniesienie lokalizacji obejmie 65 proc. sieci. Proces zakłada dostosowanie placówek do nowych standardów w perspektywie 2,5 roku. Zmiany obejmą także sieć franczyzową. Bank stawia na rozwój współpracy z partnerami i planuje otwarcie ponad 60 nowych oddziałów w oparciu o ten model biznesowy.

- Reorganizacja sieci sprzedaży to jeden z kluczowych elementów Strategii, nakierowanej na budowę banku relacyjnego. Naszym celem jest zapewnienie Klientom większej dostępności i wygody. Dlatego uruchamiamy obsługę w najbardziej uczęszczanych galeriach handlowych i szukamy nowych, atrakcyjnych lokalizacji dla naszych oddziałów - mówi Maciej Szczechura, członek zarządu Getin Noble Banku, odpowiedzialny za bankowość detaliczną.

Pierwsza nowego typu placówka w nowym formacie została otwarta 1 czerwca w galerii Warszawa Wileńska. Otwarty we wrześniu oddział nowego typu w Galerii Północnej cechuje się m.in. wydłużonymi godzinami pracy. We wszystkich nowopowstających placówkach w centrach handlowych bank wprowadza automatyczną obsługę gotówkową, wyposażając oddziały w urządzenia dualne z funkcją bankomatu i wpłatomatu. Duże udogodnienie stanowią specjalne strefy bankowości internetowej, umożliwiające klientom aktywację dostępu do produktów i usług z oferty banku oraz dokonywanie wszystkich operacji dostępnych online. W placówkach zostaną wyodrębnione oddzielne salki do obsługi osób korzystających z oferty Getin Banku oraz bankowości osobistej i private banking.

Do końca roku Getin Noble Bank planuje uruchomienie kolejnych oddziałów w centrach handlowych m.in. w Katowicach, Bydgoszczy i we Wrocławiu. Latem tego roku Bank uruchomił także w Warszawie pierwszy modelowy oddział typu high street. W najbliższym czasie uruchomi również oddziały flagowe w Gdyni i Szczecinie.