Jerzy Niemocinski

PŻB ma nowy prom

Polska Żegluga Bałtycka S.A. kupiła od Singapore Technologies Marine Ltd. dzierżawiony prom Nova Star.

Nowy terminal na lotnisku w Splicie już działa

Od połowy lipca port lotniczy w Splicie ma nowy terminal pasażerski. Pozwala on na dalszy rozwój lotniska, które teraz będzie mogło obsłużyć nawet 5 mln pasażerów rocznie.

Pierwsze nowe lotnisko w Izraelu

Ramon Airport to pierwsze w Izraelu cywilne lotnisko, które wybudowano od czasu powstania tego państwa w 1948 r.

Polska Żegluga Bałtycka odnawia flotę

W 2018 r. kołobrzeski armator promowy Polferries odnotował wzrost przewozów ładunków aż o 33 proc., a przewozów pasażerskich o 27 proc. Tak duża dynamika jest m.in. efektem wprowadzenia w 2018 r. promu Nova Star na trasę łączącą Gdańsk z szwedzkim portem Nynäshamn, oddalonym o 58 km od Sztokholmu.

Wkrótce tanio polecimy do Tunezji

Tunezja zakończyła już negocjacje z UE odnośnie umowy o otwartym niebie. Umowa ta jest podpisana przez stronę tunezyjską. Leży ona w Komisji Europejskiej i czeka na podpis ze strony Unii Europejskiej - mówi w wywiadzie dla serwisu rp.pl Khemaies Jhinaoui, minister spraw zagranicznych Tunezji.

Rywalizacja pianistów w Słupsku

Tegoroczny Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku to generalna próba przed Konkursem Chopinowskim. Dla młodych pianistów występy tu będą ostatnim poważnym sprawdzianem formy. 49. edycja tej imprezy odbędzie między 5 a 11 września.

Gigantyczne marionetki na ulicach Pilzna

W końcu sierpnia historyczne centrum czeskiego miasta Pilzno stało się sceną plenerową, na której odbywały się przedstawienia uliczne w ramach międzynarodowego festiwalu profesjonalnych teatrów lalkowych i alternatywnych - Skupa's Pilsen Festival.