Henryka Bochniarz

Bochniarz, Witucki: Odbudowa Ukrainy nie może czekać

Wojna trwa i pewnie szybko się nie skończy. A jednak trzeba robić to, co jest możliwe w sprawie odbudowy, by nie marnować czasu. Trzeba też stale zabiegać o wsparcie kandydatury Ukrainy do Unii Europejskiej.

Henryka Bochniarz: O dialogu społecznym, którego nie ma

Jednym z filarów demokracji w krajach UE jest dialog społeczny. Ale trudno liczyć na dialog w państwie, które instytucje demokracji i praworządność ma za nic, a rząd i prezydent lekceważą parlament, uważając, że władzy wszystko wolno.

Henryka Bochniarz: Powyborcze dylematy

Prezydent, wybierany w powszechnych wyborach, nie może być tylko dekoracją i strażnikiem żyrandola, lecz animatorem prawdziwej dyskusji o dylematach rozwoju.

Henryka Bochniarz: Pytania bez odpowiedzi

Szkoda byłoby zmarnować ten kryzys. Jak każdy, może i powinien być szansą budowy czegoś na miarę starych i nowych wyzwań.

Henryka Bochniarz: Ręce opadają, ale musimy robić swoje

Lewiatan z innymi organizacjami ostrzega: armagedon przed nami. Politycy rządowi uspokajają: mamy tarczę antykryzysową i w perspektywie wybory.

Henryka Bochniarz: Jaka prezydentura

Obywatelską odpowiedzialnością jest domaganie się od kandydatki i kandydatów na prezydenta odpowiedzi na listę pytań dotyczących wizji Polski.

Kluczowe wyzwania dla polskiej polityki

Polska, Unia, współpraca globalna – wszystko stanęło pod znakiem zapytania, a świat polityki zmarniał. Nie ma wspólnej agendy, wspólnej wizji, wspólnoty celów. To groźne.

Wyolbrzymiony strach przed Mercosurem

Umowa Unii Europejskiej z krajami Ameryki Południowej to dla nas szansa.

Pora na sukcesję

Po 20 latach kierowania Lewiatanem, zgodnie z deklaracją sprzed dwóch lat, przekazałam kierowanie organizacją nowemu prezydentowi Maciejowi Wituckiemu.

Czy partie są szczere wobec kobiet

Jeśli partie na serio myślą o promowaniu kobiet, niech przystaną na postulat kwot w radach nadzorczych i zarządach.