Henryka Bochniarz

Henryka Bochniarz

Henryka Bochniarz: Gospodarka nie może czekać

Krótko trwała radość po październikowych wyborach i wygranej Polski obywatelskiej. Czas na poważną i konkretną debatę o nowej wizji dla Polski.

Henryka Bochniarz: Czas zrobić rachunek sumienia

Instytucjonalny dialog społeczny praktycznie nie istniał. To nie tylko efekt jego lekceważenia przez rządzących, ale też słabości partnerów społecznych.

Henryka Bochniarz: Potrzebujemy nowej polityki gospodarczej

Zamiast strategii na najbliższe lata słyszymy kłótnie o listy, obietnice jeszcze większego rozdawnictwa i widzimy przekupywanie wyborców dodatkowymi świadczeniami.

Henryka Bochniarz: Samorząd gospodarczy? Osiem razy NIE

Obligatoryjny i finansowany z podatków samorząd gospodarczy to prezent nie dla przedsiębiorców, ale dla władzy.

Bochniarz, Witucki: Odbudowa Ukrainy nie może czekać

Wojna trwa i pewnie szybko się nie skończy. A jednak trzeba robić to, co jest możliwe w sprawie odbudowy, by nie marnować czasu. Trzeba też stale zabiegać o wsparcie kandydatury Ukrainy do Unii Europejskiej.

Henryka Bochniarz: O dialogu społecznym, którego nie ma

Jednym z filarów demokracji w krajach UE jest dialog społeczny. Ale trudno liczyć na dialog w państwie, które instytucje demokracji i praworządność ma za nic, a rząd i prezydent lekceważą parlament, uważając, że władzy wszystko wolno.

Henryka Bochniarz: Powyborcze dylematy

Prezydent, wybierany w powszechnych wyborach, nie może być tylko dekoracją i strażnikiem żyrandola, lecz animatorem prawdziwej dyskusji o dylematach rozwoju.

Henryka Bochniarz: Pytania bez odpowiedzi

Szkoda byłoby zmarnować ten kryzys. Jak każdy, może i powinien być szansą budowy czegoś na miarę starych i nowych wyzwań.

Henryka Bochniarz: Ręce opadają, ale musimy robić swoje

Lewiatan z innymi organizacjami ostrzega: armagedon przed nami. Politycy rządowi uspokajają: mamy tarczę antykryzysową i w perspektywie wybory.

Henryka Bochniarz: Jaka prezydentura

Obywatelską odpowiedzialnością jest domaganie się od kandydatki i kandydatów na prezydenta odpowiedzi na listę pytań dotyczących wizji Polski.