fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Adam Roguski

Absolwent filologii polskiej UKSW

Wynajem

Czas na najem instytucjonalny lokali

Grupa jest liderem zarządzania mieszkaniami w Niemczech i Holandii, priorytetem jest rozwój nad Wisłą – mówią Agnieszka Nowak i Łukasz Mazurczak, dyrektorzy zarządzający MVGM w...

Mieszkaniowe

Możliwa korekta cen mieszkań

Pogorszenie sytuacji na rynku pracy i wzrost bezrobocia pociągną spadek cen lokali o 10–15 proc. – mówi Jarosław Jędrzyński, ekspert portalu Rynekpierwotny.pl.

Komentarze

Niełatwe jest życie rentiera

W Polsce długo wydawać się mogło, że w przypadku inwestycji w mieszkania na wynajem reguła „niskie ryzyko, niski zwrot" nie obowiązuje. Pandemia sprowadziła inwestorów na ziemię.

Roguski:

Mieszkaniowe

Pandemia katalizatorem

Spodziewamy się rosnącego udziału inwestorów instytucjonalnych w zakupach mieszkań w Polsce – mówi Paweł Sztejter, dyrektor działu nieruchomości mieszkaniowych w JLL.

Mieszkaniowe

Umiarkowane i krótkie hamowanie

W scenariuszu bazowym na głęboki spadek cen lokali nie ma szans. Dopiero mocny atak pandemii i kryzys gospodarczy mogłyby uderzyć w rynek pierwotny – uważają analitycy Banku Pekao.

Komercyjne

Krótkotrwały szok w biurach

Deweloperzy mogą chwilowo wstrzymywać się z nowymi inwestycjami

Konsekwencją pandemii w najbliższych latach będzie spadek popytu – z powodu recesji i cięcia etatów, ale też przechodzenia na pracę zdalną.

Komercyjne

Sieci handlowe zarzucają sieci

Z ogłoszeniem lockdownu sieci handlowe wstrzymały ekspansję, na szczęście sytuacja już wróciła do normy, jest popyt na małe formaty – mówi Bartosz Kazimierczuk, prezes i główny...

Komentarze

Weekend zdalny trwa dłużej

Rynek biurowy opiera się na wieloletnich umowach, których nie można ot tak zerwać, ale następstwa pandemii dotrą i tu, choć z opóźnieniem. Polska jednak może wówczas skorzystać.

Roguski
REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA