Robert Górski

Cieślik i Górski: Katar – ciężka choroba, na która zapadł futbol

W związku z niewiarygodnymi wręcz sukcesami naszej reprezentacji na mundialu (brak meczu o honor, pierwsza bramka Roberta Lewandowskiego, niespotykana w tym tysiącleciu liczba zdobytych punktów) postanowiliśmy przygotować dla państwa specjalny słowniczek. Piłka jest okrągła, ale mundial bez kantów się obyć nie może.

Górski & Cieślik. „Jak go widzę, to bym znów zrobił Ucho Prezesa”

Dlaczego prezes nie chce Patriota? Wojewoda walczy z feministką. Dla kogo Robert Górski wróciłby do „Ucha Prezesa”? I oczywiście występ(ki)y Polski na mundialu. Na satyryczny przegląd wydarzeń tygodnia zapraszają Robert Górski i Mariusz Cieślik.

Bez przerwy w życiorysie

Zrobiliśmy sobie dłuższą przerwę, ale życie toczy się bez przerwy. I teraz musimy szybko nadrobić zaległości. Bo Prezes, dla przykładu, nie uznaje przerw, a i Putin ma coraz krótsze przerwy między jednym a drugim zastrzykiem botoksu. Niestety, przerwę w strzelaniu goli ma ostatnio Robert Lewandowski.

Górski & Cieślik. Polska od ucha do ucha: Od Lewandowskiego do Kaczyńskiego

Dlaczego Lewy nie strzelał w lewo? Czy Kaczyński zawalił Śląsk? Duda nabrany, po raz kolejny. Na satyryczny przegląd wydarzeń tygodnia zapraszają Robert Górski i Mariusz Cieślik.

Górski & Cieślik: Dokąd jechać, dokąd nie i dlaczego

Pandemia się skończyła, a wiosna zaczęła. Wraz z nią wkrótce zaczną się wyjazdy. Długie weekendy, krótkie weekendy, maje, czerwce i wakacje. Tymczasem geografia i geopolityka nieco nam się ostatnio zmieniły. Zastanówmy się więc razem, dokąd jechać, dokąd nie jechać i dlaczego.

Cieślik & Górski: Adrian, Edyta i niepodległość trójkątów

Na tysiąclecie państwa polskiego społeczeństwo wsparło budowę tysiąca szkół. Nie chcieliśmy być gorsi i z okazji wydania 1500. numeru też podjęliśmy czyn społeczny. Sprawdziliśmy, co zmieniło się przez ostatnich 29 lat, od czasu publikacji pierwszego „Plusa Minusa" w styczniu 1993.

Cieślik & Górski: Twardowski, Hermaszewski i Antoni, co wciąż orbituje

„Wakacje z duchami" były ulubionym serialem naszej młodości. Dlatego dzieciom w każdym wieku proponujemy dziś podróż po Polsce śladem starych podań. Wakacje już się zaczęły i z pewnością będą legendarne.

Alfabet na majówkę

Covid (zwany również koronawirusem) – spisek Billa Gatesa, WHO i Edyty Górniak zawiązany w celu odebrania Polakom długiego weekendu.

Od ucha do ucha: Wielkanocny koszyczek

W tym roku Wielkanoc znowu została odwołana przez rząd. W kościołach jeden koszyczek może stać na 20 metrach kwadratowych, więc święconkę dojadamy z ubiegłego roku. Poświęciliśmy jednak chwilę na analizę sytuacji.

Mariusz Cieślik & Robert Górski. Polska – instrukcja obsługi

Media, zamiast informować, dezinformują, szczepionki, zamiast pomagać, szkodzą, a politycy tworzą problemy, zamiast je rozwiązywać. Zaskakujące? Nie w Polsce. Ponieważ będziemy się na tych łamach pojawiać rzadziej, zostawiamy dla państwa krótką instrukcję obsługi naszego kraju.