fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Anna Wojda

absolwentka prawa na UMK w Toruniu

Opinie

Fiskus szuka sobie rozrywki

W tym trudnym okresie nie tylko dzieci mają problem ze znalezieniem sobie zajęcia – również pracownicy urzędów skarbowych. Bo jak inaczej wyjaśnić wezwania, jakie mimo epidemii...

Wojda:

Opinie

Fiskus idzie tam, gdzie świeci światło

Zamiast gnębić prawdziwych oszustów, urzędnicy potrafią latami prowadzić kontrole bez wyraźnego powodu, za to z jasnym celem: by coś znaleźć. A szukają tam, gdzie są pieniądze.

Wojda:

Opinie

Suwak się zaciął

Polscy kierowcy z jazdą na tzw. suwak jakoś sobie dotychczas radzili. Większość wiedziała, jak ona działa. Przed kilkoma dniami stała się obowiązkowa i nagle się okazało, że ilu...

Wojda:

Opinie

Wygrał zdrowy rozsądek

Anna Wojda

Dzielenie obywateli na tych, co płacą, więc są w porządku, oraz tych, co chcą zwrotu, więc są podejrzani – ułatwia życie urzędnikom. Jest tylko jedno ale: to podział fałszywy.

Wojda:

Opinie

Never ending story fiskusa

Pytania, które trafiają do skarbówki świadczą o tym, że przedsiębiorcy nie wiedzą, czego się spodziewać. Wszystko przez to, że rząd sonduje kolejne rozwiązania.

Wojda:

Opinie

Śmieciowe kody nie uzdrowią

Ponieważ nie wiadomo, na co Polacy umierają, nie wiadomo też, jakiej specjalności lekarzy najbardziej nam potrzeba. Nie można więc rzetelnie zaplanować wydatków na leczenie.

Wojda:

Opinie

Proste przepisy też można zagmatwać

Polacy doczekali się wreszcie niższej stawki PIT. Od października ma wynosić tylko 17 proc. W praktyce – przynajmniej na początku – trzeba będzie zapłacić więcej.

Wojda:

Opinie

Miliony nie zastąpią reformy

Kolejne próby reformowania różnych elementów systemu zdrowia to jak kroplówka dla umierającego: byle nie skończył życia za czyjejś kadencji.

Wojda:

Opinie

Fiskus, pogromca myszy

Urzędnicy skarbówki walczą nie tam gdzie trzeba i nie z tymi, z którymi powinni. Zatruwają życie drobnym rodzimym firmom, podczas gdy grube ryby są wciąż poza ich zasięgiem.

Wojda:

Opinie

Przedwyborcze promocje rządu

Zerowy PIT dla młodych i inne liczne ostatnio obietnice zmian wprowadzane błyskawicznie w życie to nic innego jak produkty marketingu politycznego.

Wojda:

Opinie

Pierwiastek z długu urojonego

Anna Wojda

Wpis do rejestru dłużników w rękach firm windykacyjnych stał się bronią masowego rażenia. Tylko czy oby na pewno mogą w ten sposób przetwarzać dane osobowe dłużników i, co...

komentuje Anna Wojda
REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA