fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Anna Wojda

absolwentka prawa na UMK w Toruniu

Opinie

Wygrał zdrowy rozsądek

Anna Wojda

Dzielenie obywateli na tych, co płacą, więc są w porządku, oraz tych, co chcą zwrotu, więc są podejrzani – ułatwia życie urzędnikom. Jest tylko jedno ale: to podział fałszywy.

Wojda:

Opinie

Never ending story fiskusa

Pytania, które trafiają do skarbówki świadczą o tym, że przedsiębiorcy nie wiedzą, czego się spodziewać. Wszystko przez to, że rząd sonduje kolejne rozwiązania.

Wojda:

Opinie

Śmieciowe kody nie uzdrowią

Ponieważ nie wiadomo, na co Polacy umierają, nie wiadomo też, jakiej specjalności lekarzy najbardziej nam potrzeba. Nie można więc rzetelnie zaplanować wydatków na leczenie.

Wojda:

Opinie

Proste przepisy też można zagmatwać

Polacy doczekali się wreszcie niższej stawki PIT. Od października ma wynosić tylko 17 proc. W praktyce – przynajmniej na początku – trzeba będzie zapłacić więcej.

Wojda:

Opinie

Miliony nie zastąpią reformy

Kolejne próby reformowania różnych elementów systemu zdrowia to jak kroplówka dla umierającego: byle nie skończył życia za czyjejś kadencji.

Wojda:

Opinie

Fiskus, pogromca myszy

Urzędnicy skarbówki walczą nie tam gdzie trzeba i nie z tymi, z którymi powinni. Zatruwają życie drobnym rodzimym firmom, podczas gdy grube ryby są wciąż poza ich zasięgiem.

Wojda:

Opinie

Przedwyborcze promocje rządu

Zerowy PIT dla młodych i inne liczne ostatnio obietnice zmian wprowadzane błyskawicznie w życie to nic innego jak produkty marketingu politycznego.

Wojda:

Opinie

Pierwiastek z długu urojonego

Anna Wojda

Wpis do rejestru dłużników w rękach firm windykacyjnych stał się bronią masowego rażenia. Tylko czy oby na pewno mogą w ten sposób przetwarzać dane osobowe dłużników i, co...

komentuje Anna Wojda

Opinie

Zamiast ostrzegać, lepiej działać

Handel pustymi fakturami kwitnie w najlepsze, a resort finansów pytany o ten proceder deklaruje, że monitoruje ogłoszenia o ich sprzedaży. Spektakularnymi sukcesami się jednak,...

Komentuje Anna Wojda

Opinie

Podatkowa ruletka z mieszkaniami

Łaska fiskusa na pstrym koniu jeździ. To, co urzędnicy potwierdzą w poniedziałek, ich koledzy mogą zanegować w piątek. Widać to na przykładzie interpretacji podatkowych.

Komentuje Anna Wojda

Opinie

Wielka obniżka dla niewielu firm

Rząd chwali się zmniejszeniem stawki podatku dla przedsiębiorców, a Ministerstwo Finansów już zastawia na nich pułapki. Bo cięcie stawek to jedno, a są jeszcze wpływy budżetowe.

Opinie

STIR, czyli komputery skarbówki się nie mylą

STIR – takiej broni w rękach skarbówki jeszcze nie było. By zablokować konto podatnika, nie trzeba już nic udowadniać. Ważne są wskazania algorytmu, a ten przecież zawsze ma...

Komentuje Anna Wojda
REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA