Rafał Baniak

Rafał Baniak: System kaucyjny potrzebny od zaraz – nie zwlekajmy z legislacją

Nowy system kaucyjny umożliwi wdrożenie założeń dyrektywy plastikowej SUP – zwiększy recykling butelek z tworzyw sztucznych po napojach, zwłaszcza opakowań jednorazowego użytku. System będzie przyjazny dla środowiska, handlu i klientów – dlatego tak ważne jest szybkie przyjęcie proponowanych rozwiązań.

Rafał Baniak: Fuzja w cieniu gazowych potrzeb

Niedawne uroczyste otwarcie Baltic Pipe to bez wątpienia niezmiernie ważne wydarzenie w kontekście bezpieczeństwa energetycznego Polski. To również zwieńczenie dwóch dekad starań o zmniejszenie zależności od rosyjskiego surowca – przypomnę, że taka koncepcja pojawiła się w rządzie Jerzego Buzka w 2001 roku.

Rafał Baniak: Gra o najwyższą stawkę

Organizacje pracodawców chcą współpracować z rządem, aby uporządkować chaos gospodarczy. Stawiają jednak warunki – pisze nowy prezes zarządu Pracodawców RP.

Marnowana szansa na zmiany

W śród planów wielkich reform, które znajdują się w portfolio PiS, jest również reforma rynku medialnego. Być może będzie ona najtrudniejsza, zresztą sami pomysłodawcy nie do końca zdają sobie sprawę, co i jakimi środkami chcą osiągnąć.