Radosław Gładys

Twórca Asterixa pogodził się z córką

Po siedmiu latach sądowych batalii zarówno Albert Uderzo, jak i jego córka Sylvie wycofali godzące w siebie nawzajem pozwy.

Pracodawca potrzebuje lenia

Większość dobrze płatnych stanowisk oprócz niezłej pensji gwarantuje wysiłek, stres i nadgodziny. Pośród morza takich ofert da się jednak znaleźć coś, co zadowoli "zdolnego, ale leniwego".

Więcej gazu dla Węgier

Węgry zapewniły sobie porozumienie w sprawie zwiększonego importu gazu od rosyjskiego Gazpromu - poinformował premier Viktor Orban. Dzień wcześniej węgierski operator gazociągu FGSZ wstrzymał dostawy gazu na Ukrainę.

Pietrewicz za długoterminowymi kontraktami spółek energetycznych z kopalniami

Międzyresortowy zespół ds. funkcjonowania górnictwa opowiada się za powiązaniem długoterminowymi kontraktami, opartymi na niebieżących cenach, spółek energetycznych z kopalniami - poinformował Jerzy Pietrewicz wiceminister gospodarki. Firmy energetyczne nie popierają tych zmian.

Fatalna aktualizacja Apple'a już niedostępna

Po tym jak firma wypuściła związaną z nowym iPhonem aktualizację systemu operacyjnego iOS, na portalach społecznościowych pojawiły się tysiące skarg na jego temat. Teraz Apple wycofuje najnowszą wersję systemu.

Podziemny Magazyn Gazu w Brzeźnicy będzie rozbudowany

Rozpoczęła się rozbudowa Podziemnego Magazynu Gazu w Brzeźnicy. Dzięki inwestycji magazyn zwiększy swoją pojemność z obecnych 65 mln m sześc. gazu do 100 mln m sześc. Koszt rozbudowy to ponad 83 mln zł.

General Motors zapłaci miliony za śmierć bliskich

General Motors wypłaci ogromne odszkodowania rodzinom osób zmarłych lub poszkodowanych w wypadkach spowodowanych fabrycznymi usterkami samochodów.

Polskie LNG: próba wodna zbiornika w Świnoujściu zakończona sukcesem

W powstającym terminalu LNG w Świnoujściu zakończono próbę wodną pierwszego zbiornika LNG, w którym magazynowany będzie skroplony gaz ziemny. Pomiary geodezyjne zrealizowane pod obciążeniem 100 tys. ton wody potwierdziły, że zbiornik został dobrze wykonany.

Górnicy żądają ograniczenia "nieuczciwego importu węgla z Rosji"

Górnicy, protestujący w środę na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Braniewie, żądają "podjęcia zdecydowanych działań w sprawie ograniczenia nieuczciwego importu węgla kamiennego z Federacji Rosyjskiej".

PKN Orlen znów szuka gazu z łupków

Orlen Upstream z grupy PKN Orlen rozpoczął prace wiertnicze w Nowym Stręczynie na koncesji „Wierzbica". To jedenasty odwiert jaki wykonał płocki koncern w ramach poszukiwań gazu łupkowego w Polsce.