fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Maciej Rudke

Pisze o bankach i branży odzieżowej

Opinie

Banki, franki, gra na zwłokę

Kolejne pytania kierowane przez polski sąd do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie frankowiczów pomogą bankom. Prawdopodobnie jednak tylko na krótką metę.

Banki

Są już dwie oferty na mBank

Pekao i amerykański fundusz Apollo Global Management złożyli już oferty niewiążące na zakup mBanku. Trwa oczekiwanie jeszcze na PKO BP i Credit Agricole.

Banki

Duży wzrost rezerw mBanku

Bank skokowo zwiększył odpisy na hipoteki frankowe, urosły też rezerwy na zwroty prowizji za kredyty konsumenckie. Wynik w IV kwartale był prawdopodobnie tylko lekko powyżej zera.

Finanse

Trzy banki inwestują w fintech Autenti

Alior Bank, BNP Paribas i PKO Bank Polski wspólnie zainwestowały w polski fintech oferujący platformę do elektronicznego podpisywania umów i cyfrowego obiegu dokumentów.

Banki

Rynek nie sprzyja frankowiczom

Rosnąca stawka LIBOR podbija oprocentowanie kredytów mieszkaniowych we frankach szwajcarskich. Jest ono najwyższe od pięciu lat.

Banki

Frankowa kara dla Banku Millennium

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów utrzymał decyzję UOKiK wobec Millennium nakładającą na bank ponad 20 mln zł kary za wprowadzanie konsumentów w błąd.

Banki

Mocny wzrost Getin Noble Banku

O blisko 20 proc. skoczyły notowania banku Leszka Czarneckiego po informacji, że Komisja Nadzoru Finansowego zaakceptowała nowy plan naprawy.

Finansowanie

Popyt na hipoteki wciąż wielki

Rośnie liczba osób zadłużających się i średnia kwota wnioskowanego kredytu. Ale ten drugi wskaźnik zwiększa się wolniej niż ostatnio, co sugeruje, że ceny mieszkań już tak...

Banki

Kolejne banki w integratorze kont

ING Bank Śląski, który jako pierwszy na polskim rynku umożliwia klientom podgląd kont i kart z różnych banków w jednym miejscu, wprowadził dostęp do kolejnych banków.

Banki

UOKiK staje po stronie frankowiczów

Urząd uważa, że banki nie mogą żądać wynagrodzenia za korzystanie z kapitału w przypadku unieważnienia umowy. W podobnym tonie wypowiedział się wcześniej Rzecznik Praw...

Banki

Zaplanuj przelewy na okres świąteczny

W dni ustawowo wolne od pracy, jak Boże Narodzenie czy Nowy Rok, standardowe rozliczenia międzybankowe w systemie Elixir nie są realizowane. Kiedy dojdą zaplanowane przelewy?

Finanse

Idą Święta, Polacy biorą kredyty

Ponad połowa bankowców przyznaje, że przed Świętami rośnie zainteresowanie dodatkowymi źródłami finansowania. Polacy jeśli już pożyczą przed Świętami, to co najmniej 3000 zł.

Banki

BFG: zmiana w zarządzie

Adrian Markiewicz złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA