fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Maciej Rudke

Pisze o bankach i branży odzieżowej

Finanse

Wzrosło ryzyko hipotek walutowych

Narodowy Bank Polski ocenia, że ryzyko to zwiększyło się nie ze względu na czynniki ekonomiczne, ale prawne, czyli rosnąca liczbę pozwów kierowanych do sądów przez klientów.

Banki

Sąd Najwyższy: Frankowicze faworyzowani

Sąd Najwyższy stwierdził, że LIBOR nie przystaje do kredytów złotowych i zastosowanie tej stawki w razie odfrankowienia hipotek byłoby nierównym traktowaniem klientów.

Parabanki

UOKiK ponagla banki i firmy pożyczkowe

Urząd wydał kolejne decyzje w sprawie wcześniejszej spłaty kredytów konsumenckich. Nakazuje przedsiębiorcom natychmiastową zmianę swoich praktyk i uznawanie reklamacji konsumentów.

Biznes

Frankowe ryzyko dla dywidend banków

Komisja Nadzoru Finansowego przekaże bankom wymogi dotyczące podziału zysku. Status quo może być utrzymane, ale jest obawa o wzrost wymogów ze względu na hipoteki walutowe.

Banki

Pekao obniża ambitny cel

Bank zmniejsza pierwotny, ambitny, ale mało realny cel wzrostu rentowności i teraz celuje w 11-12 proc. Podtrzymuje główne założenia dotyczące polityki dywidendowej.

Banki

Getin Noble czeka na akceptację nadzoru

Bank przedstawił nowy plan naprawy, który nie został jeszcze zaakceptowany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Luka kapitałowa nadal przekracza półtora miliarda złotych.

Banki

Mniejszy bufor frankowy mBanku

Komisja Nadzoru Finansowego obniżyła wymagany bufor kapitałowy na hipoteki frankowe dla mBanku. Wcześniej na rękę KNF poszła też m.in. Santanderowi, PKO BP i Millennium.

Banki

Ambitna strategia PKO BP

Największy bank w Polsce planuje ponad 5 mld zł zysku netto w 2022 r. Rentowność ma się wyraźnie poprawić.

Banki

Znowu większe odpisy BOŚ

Bank Ochrony Środowiska mimo wzrostu podstawowych przychodów zanotował niższy wynik netto ze względu na spore zwiększenie odpisów kredytowych.

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA