fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Maciej Rudke

Pisze o bankach i branży odzieżowej

Banki

Kolejna frankowa rezerwa mBanku

mBank zdecydował, że rezerwa na ryzyko prawne związane z hipotekami frankowymi utworzona w II kwartale wynosi 189 mln zł. To oznacza kolejny bardzo słaby kwartał banku.

Finansowanie

Popyt na hipoteki odbija

W czerwcu spadek popytu na kredyty mieszkaniowe był już wyraźnie mniejszy niż w maju i kwietniu, najmocniej dotkniętych przez pandemię. Więcej jest chętnych, średnia kwota już...

Banki

Banki na zdalnej pracy

Niektórzy pracownicy banków już wracają do swoich biur

Po wygaśnięciu pandemii wykorzystanie pracy na odległość będzie mniejsze niż w jej szczycie, ale znacznie większe niż w poprzednich latach.

Banki

Większe zwolnienia w Commerzbanku

Niemiecka grupa, główny akcjonariusz polskiego mBanku, rozważa zwolnienie 7 tys. pracowników i zamknięcie 400 oddziałów w Niemczech – donoszą media.

Banki

BNP Paribas wzmacnia kapitały

BNP Paribas Bank Polska zdecydował o przeznaczeniu całego ubiegłorocznego zysku, w przeciwieństwie do kilku innych banków z GPW, na kapitał.

Banki

mBank odwołuje się od decyzji sądu

mBank zaskarżył postanowienie Sądu Apelacyjnego w Łodzi, który zdecydował, że część jego klientów w ramach pozwu zbiorowego może skorzystać z zabezpieczenia polegającego na...

Finanse

Pożyczki nadal na dużym minusie

Kolejne dane wskazują na duży spadek sprzedaży firm pożyczkowych, do czego przyczyniła się pandemia koronawirusa i niekorzystne dla branży zmiany regulacyjne.

Banki

KNF popiera fuzje banków spółdzielczych

Polski nadzór argumentuje, że połączenia banków spółdzielczych w obliczu wysokich wymogów regulacyjnych i wyzwań rynkowych jest dobrym sposobem na wzmocnienie ich pozycji.

Banki

Pierwsze oznaki kredytowego ożywienia

Po fatalnym kwietniu maj przyniósł w większości kategorii kredytów odbicie sprzedaży – wynika z danych Biura Informacji Kredytowej dla „Rzeczpospolitej".

Banki

Nowy zarząd BOŚ

Rada nadzorcza Banku Ochrony Środowiska delegowała Emila Ślązaka, członka rady nadzorczej, do czasowego pełnienia obowiązków prezesa.

REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA