fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Maciej Rudke

Pisze o bankach i branży odzieżowej

Finanse

UOKiK zachęca do wakacji kredytowych

Urząd wyjaśnia jak kredytobiorcy, którzy stracili pracę lub inne główne źródło dochodu, mogą bezpłatnie zawiesić spłatę kredytu hipotecznego i konsumenckiego nawet na trzy...

Banki

Karuzela kadrowa w Banku Pocztowym

Jakub Słupiński znowu pokieruje Bankiem Pocztowym. Prawdopodobnie tym razem dłużej niż ostatnio, o ile zgodzi się na to Komisja Nadzoru Finansowego.

Banki

Kolejne banki ukarane za hipoteki frankowe

UOKiK nałożył na PKO BP i Pekao łącznie 62 mln zł kary. Urząd zakwestionował postanowienia zawarte w aneksach do umów kredytów hipotecznych odnoszących się do walut obcych.

Banki

Adam Glapiński: Straty banków będą rosły

Trend spadkowy zyskowności banków będzie kontynuowany w kolejnych kwartałach i nie jest wykluczone, że sektor jako całość odnotuje stratę w 2021 r. – powiedział prezes NBP Adam...

Giełda

Allegro wypycha mBank z WIG20

GPW Benchmark oficjalnie potwierdził awans Allegro do indeksu polskich blue chips. E-commercowy gigant będzie w nim notowany po raz pierwszy w czwartek, 15 października.

Banki

Odmrażanie rynku hipotek

Chętnych na kredyty mieszkaniowe jest więcej. Banki powoli zdejmują też kolejne epidemiczne ograniczenia w hipotekach. Rynek hipoteczny powoli się odbudowuje.

Banki

Zmiany w zarządzie BNP Paribas

Jaromir Pelczarski zrezygnował z funkcji wiceprezesa BNP Paribas Banku Polska. Od początku nowego roku zastąpi go Magdalena Nowicka i będzie odpowiadać za obszar nowych...

Banki

Nowe wytyczne dla banków od KNF

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie przyjęła dzisiaj skierowaną do banków Rekomendację Z. Dotyczy ona zasad ładu wewnętrznego w bankach.

Handel

Branża e-commerce odporna na wirusa

Mimo koronawirusa w tym roku zaległości handlu detalicznego przyrastały znacznie wolniej niż wcześniej, ale to właśnie e-commerce zanotował rekordową zmianę dynamiki – wynika z...

Banki

Bankomaty przestają być Polakom potrzebne

Zmiana zwyczajów klientów banków najbardziej bije w bankomaty – wartość i liczba transakcji w nich przeprowadzanych mocno spada. Przybywa natomiast operacji bez użycia gotówki.

tylko u nas

Banki

Wreszcie odbił popyt na hipoteki

Wrzesień przyniósł ożywienie na rynku kredytów mieszkaniowych i po raz pierwszy od rozpoczęcia pandemii popyt na finansowani był większy niż rok temu.

Banki

Banki mogą ograniczać kredyty

Pojawia się ryzyko nadmiernego ograniczenia akcji kredytowej - napisano w materiale analitycznym przygotowanym na wrześniowe posiedzenie Komitetu Stabilności Finansowej.

Banki

Polacy odwracają się od bankomatów

W II kwartale przeprowadzono najmniej wypłat gotówki z bankomatów odkąd publikowane są dane na ten temat. W ślad za tym maleje też liczba tych urządzeń.

Banki

Niezły miesiąc banków

Polski sektor bankowy zanotował w sierpniu 1,3 mld zł zysku, co było możliwe dzięki mniejszym odpisom kredytowym i stabilizacji wyniku z odsetek, który ostatnio wyraźnie spadał.

Banki

Banki mocno cierpią z powodu pandemii

Spadek rentowności kredytodawców będzie jeszcze postępował i nie jest to tylko problem ich akcjonariuszy: zmaleje zdolność do finansowania całej gospodarki.

REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA