fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Maciej Rudke

Pisze o bankach i branży odzieżowej

Banki

Sąd poparł KNF w sprawie FM Banku

W czwartek Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok, na mocy którego oddalił skargę kasacyjną Abrisu od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z października 2016 r.

Banki

Francuzi nie chcą Commerzbanku

BNP Paribas nie byłby zainteresowany przejęciem Commerzbanku, gdyby został zaproszony do przyglądnięcia się temu wiceliderowi niemieckiego sektora bankowego.

Banki

Plan C dla Idea Banku?

- Jako nadzorca rynku finansowego musimy rozważać wszystkie potencjalne możliwości i scenariusze. Podstawowym jest jednak znalezienie rozwiązania rynkowego - mówi Jacek...

Banki

Zyski banków wciąż maleją

Po trzech kwartałach zysk sektora bankowego spadł o 13 proc. rok do roku – wynika z danych NBP. Tempo pogorszenia wyniku wyhamowało w porównaniu ze styczniem i lutym.

Banki

Większy zysk BNP Paribas

Szósty co do wielkości bank w Polsce wyraźnie poprawił wynik, który okazał się także lepszy od szacunków analityków.

Banki

KNF wprowadza kuratora do Idea Banku

Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała dzisiaj o do Idea Banku, niespełniającego wymogów kapitałowych, kuratora, którym będzie Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Banki

PKO BP na dobrej drodze

Lider polskiego sektora bankowego liczy, że w tym roku spełni oczekiwania rynku co do zysku netto. Cele finansowe strategii na lata 2016-2020 już zrealizował, po wakacjach poda...

Banki

BOŚ poprawił wyniki

Bank Ochrony Środowiska dzięki wzrostowi wyniku z odsetek i stabilnym kosztom działania oraz ryzyka zwiększył zysk, nawet pomimo wyższych składek na BFG.

Banki

PKO BP przebił prognozy

Lider polskiego sektora bankowego zanotował wyższy zysk netto dzięki niższym od oczekiwań odpisom kredytowym i wyższemu wynikowi z operacji finansowych.

Blogi

Klient wciąż słabszy od banku

Nawet korzystne dla posiadaczy kredytów walutowych orzeczenie unijnego trybunału nie powinno sprawić, by frankowicze masowo ruszyli do sądów.

Banki

Europejskie banki niezdolne do fuzji

Bankowcy zgadzają się, że połączenia banków są potrzebne i przyniosłyby korzyści. Jednak przeprowadzenie takich transakcji będzie bardzo trudne i może być barierą nie do...

Banki

Nowa bankowość od Millennium

Bank udostępnił zapowiadaną bankowość elektroniczną nowej generacji. Od dziś dostępny jest nowy serwis internetowy Millenet, wkrótce pojawi się też nowa aplikacja mobilna.

Finansowanie

Rośnie popyt na hipoteki

Polacy zgłaszają do banków nadal rosnący popyt na kredyty mieszkaniowe. Zwiększa się zarówno liczba klientów, jak i średnia wartość wnioskowanej hipoteki.

Banki

Pekao nie zaskoczył wynikami

Trzeci co do wielkości bank w Polsce miał zysk netto zgodny z oczekiwaniami, ale w dużym stopniu umożliwiły to niższe od prognozowanych odpisy kredytowe.

Banki

Obniżony rating Idea Banku

EuroRating obniżyła rating kredytowy banku Leszka Czarneckiego z 'B+' do 'CCC'. Agencja wskazuje na możliwe kroki administracyjne, które wobec instytucji mogą podjąć KNF czy BFG.

Banki

UniCredit szykuje się do przejęć?

Włoski gigant pozbył się połowy swoich udziałów w internetowym FinecoBanku, dzięki czemu wzmocnił swoją pozycję kapitałową. Przygotowuje się na Commerzbank?

Banki

ING jest otwarty na fuzje

Pośród pogłosek, że ING Group może być zainteresowany przejęciem Commerzbanku, dyrektor finansowy holenderskiego giganta nie wyklucza zainteresowania fuzjami.

Banki

Alior zgodnie z planem

Bank zanotował spory wzrost dochodów ale i kosztów, choć wyniki były zaburzone przez zdarzenia jednorazowe i zmiany w księgowości.

Banki

mBank powyżej prognoz

Czwarty gracz w Polsce miał w I kwartale nieco lepszy zysk od oczekiwań dzięki niższym rezerwom. Okazał się jednak najniższy od pięciu lat.

Banki

Kto wesprze bank spółdzielczy

Banki komercyjne otrzymały pismo z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego z pytaniem o chęć wzięcia udziału w ewentualnym przejęciu jednego z banków spółdzielczych.

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA