fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Maciej Rudke

Pisze o bankach i branży odzieżowej

Banki

Pruski wraca do Getin Noble Banku

Rada nadzorcza Getin Noble Banku powołała Jerzego Pruskiego na stanowisko wiceprezesa. Wraca na to stanowisko po ponad dwuletniej przygodzie z Idea Bankiem.

Banki

Mimo pandemii szybko przybywa hipotek

Mimo pandemii szybko przybywa hipotek. Pomagają niemal zerowe stopy procentowe, rosnące ceny nieruchomości, zmierzch lokat i utrzymująca się inflacja.

tylko u nas

Banki

Limitem w firmy pożyczkowe

Firmy z branży pożyczkowej obawiają się skutków wydłużenia limitów przychodów, które uzyskują spoza odsetek. Stracić mogą na tym także ich klienci.

Finansowanie

Popyt na hipoteki znowu rośnie

Za grudniowy wzrost popytu na kredyty mieszkaniowe odpowiada nie tylko rosnąca średnia wartość długu, ale po raz pierwszy od dawna także duży przyrost liczby wniosków.

Banki

Wchłonięcie Idei neutralne dla Pekao

Przejęcie przez Bank Pekao wybranych aktywów i zobowiązań Idea Banku nie ma istotnego wpływu na kapitalizację, profil ryzyka i model biznesowy Pekao – ocenia S&P.

Finanse

Wciąż zapaść kredytowa firm

W listopadzie nadal spadała sprzedaż kredytów dla mikroprzedsiębiorców. Pogłębiły się nawet spadki względem października. Dotyczy to wszystkich branż z wyjątkiem budowlanej.

Banki

BNP Paribas zwiększa fundusze

Polski nadzór zgodził się, aby bank zaliczył do funduszy własnych pożyczkę podporządkowaną od swojego głównego akcjonariusza.

Banki

Pekao inwestuje w Tpay

Bank podpisał przedwstępną umowę nabycia pakietu 38,33 proc. akcji Krajowego Integratora Płatności, operatora systemu płatności online Tpay.com.

REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA