Maciej Rudke

Pisze o bankach i branży odzieżowej

Banki

Banki tęsknią do wyższych stóp

Podwyżki stóp banków centralnych podbiją zyski kredytodawców. Dla klientów to nie tylko droższe kredyty, ale też prawdopodobnie niewielki wzrost oprocentowania depozytów.

Banki

Raiffeisen Polbank wychodzi na plus

Bank, którego część podstawową pod koniec roku przejmie BGŻ BNP Paribas, zanotował w I półroczu 64 mln zł zysku netto wobec 30 mln zł straty rok wcześniej.

Finansowanie

Nadal duży popyt na hipoteki

Polacy wciąż zgłaszają duże zapotrzebowanie na kredyty mieszkaniowe. W lipcu indeks mierzący popyt urósł o jedną piątą. Ten rok pod tym względem będzie najlepszy kilku od lat.

Banki

Alior lekko zaskoczył. Lepsze wyniki banku

Zysk netto Aliora w II kwartale okazał się nieco wyższy od prognoz, ale niektóre inne poziomy wyników – jak odpisy kredytowe i wynik prowizyjny – przyniosły lekko negatywną...

Banki

Pekao lekko powyżej oczekiwań

Wyniki Pekao w II kwartale było nieco lepsze niż się spodziewano dzięki niższym odpisom kredytowym. Koszty działania jednak mocno wzrosły a akcja kredytowa nie zachwyca.

Banki

Darmowe konta bankowe to już obowiązek

Od środy wchodzą w życie przepisy zobowiązujące banki do wprowadzenia tzw. rachunku podstawowego. Nie wszystko będzie w nim w pełni darmowe, a jego funkcjonalność będzie...

Banki

Uzupełniony zarząd Idea Banku

Do zarządu banku borykającego się z problemami wizerunkowymi po GetBacku powołano Artura Kubińskiego i Rafała Grodzickiego. Zastąpią dwie osoby, które odeszły pod koniec czerwca.

Banki

mBank nie chce EuroBanku

Zarząd twierdzi, że nie przygląda się bankowi wystawionemu na sprzedaż przez Societe Generale, ale nie wyklucza rozwoju przez przejęcia.

Finanse

Leasing na fali

Branża najmu sfinansowała w pierwszym półroczu inwestycje polskich firm za 38,9 mld zł, o blisko jedną piątą więcej niż rok temu.

Banki

mBank nieco rozczarował

Wyniki za II kwartał tego czwartego co do wielkości banku w Polsce okazały się lekko poniżej oczekiwań z powodu wyższych odpisów, nawet pomimo niskiej stopy podatkowej.

Finanse

Jeszcze szybszy wzrost factoringu

Obroty faktorów urosły przez rok o prawie 28 proc. Już ponad 15 tys. firm w Polsce zabezpiecza się przed skutkami zatorów płatniczych korzystając z faktoringu.

Banki

Haitong liczy na dobre wyniki banków

Haitong, mimo braku podwyżek stóp procentowych, przewiduje dobre perspektywy dla sektora bankowego. Raportowany zysk netto analizowanych banków w 2018 r. wzrośnie o 10,8 proc.

Banki

Banki źle informowały klientów

UOKiK stwierdził, że Alior, Millennium, BZ WBK, Deutsche Bank, Idea Bank, Pekao i Plus Bank nieprawidłowo informowały o zmianach opłat. Teraz banki muszą zadośćuczynić klientom.

Banki

Millennium zgodnie z planem

Bank Millennium zanotował zgodne z oczekiwaniami wyniki za II kwartał, choć dochody nie zanotowały dużych wzrostów. Pomogły niższe rezerwy, a portfel kredytów szybko rośnie.

Banki

Ważna jesień dla BZ WBK

Bank szykuje się nie tylko do zmiany nazwy, ale też do zaplanowanej na jesień fuzji z Deutsche Bankiem Polska, która będzie rekordowo szybka.

Banki

BZ WBK przebił oczekiwania

BZ WBK, trzeci co do wielkości bank w Polsce, zanotował w II kwartale zysk wyższy od prognoz. Umożliwiły mu to niższa efektywna stopa podatkowa i nie tak duże koszty działania.

Example Alt
eWydanie