Katarzyna Długosz

Zerowa stawka VAT: Przedsiębiorca musi udowodnić charakter usług

To na podatniku ciąży obowiązek wykazania, że czynności, które wykonał, mogą korzystać z preferencyjnej stawki VAT.

CIT: Spółka rozliczy wydatki na nowe koncepcje programów tv

Kwoty związane z opracowywaniem projektów audycji telewizyjnych mogą zostać ujęte ?w kosztach uzyskania przychodów na takich zasadach jak prace rozwojowe.

VAT: Powierzenie narzędzi kooperantowi nie jest usługą

Udostępnienie wykonawcy samochodu potrzebnego do wykonania zlecenia w zamian ?za obniżenie ceny wykonywanych przez niego zleceń nie podlega opodatkowaniu VAT.

Wina z wysokiej (skalnej) półki

W Cafayate można napić się doskonałego argentyńskiego wina i posmakować steków. Ale można też skorzystać tu z luksusowych ośrodków spa, które oferują kąpiele w winie ?i gronowych wytłokach.

Estramadura

Gdziekolwiek by wędrować po Półwyspie Iberyjskim, zawsze jest tu nie po drodze. ?Może dlatego tak mało osób wie, jak smakuje jamón ibérico i likier z żołędzi.

Kropla za kroplą

- Moje podniebienie jest moim podniebieniem, moje zmysły – tylko moimi. Nie wiem, czy dany kolor jakiegoś przedmiotu wszyscy widzą w stu procentach identycznie. Opisuję każde wino tak, jak oceniam je ja i tylko ja - mówi Hugh Johnson, znawca win

Miasto w roli głównej

Sandomierz przestał już być celem wyłącznie znudzonych szkolnych wycieczek, a zamek Highclere nie ma już kłopotów z pieniędzmi na remonty. Oba miejsca tętnią dziś życiem dzięki popularnym serialom: „Ojciec Mateusz” i „Downton Abbey”. W ich ślady idą Łódź, Szczecin, Lublin i Gdańsk.

Szmpan, owoc benedyktyńskiej pracy

Szampan jest tylko dobrze wypromowanym produktem. Dlaczego zatem świętujemy nim Nowy Rok?

Nawarzyć piwa w kuchni

W Konkursie Piw Domowych na tegorocznym festiwalu Birofilia zwyciężyła kobieta.

Polak tokaj dwa bratanki

Jedna z największych węgierskich winnic należała przed wojną do Polaków pochodzących ze wsi Brzyskorzystew.