Krzysztof Wiktor

To koniec realnej reprywatyzacji

Nie będzie już możliwości odzyskania w naturze bezprawnie odebranych nieruchomości, nawet pustych placów, opróżnionych budynków lub niszczejących dworków – uważa ekspert.

Czy usprawnienie postępowania dotyczy także postanowienia?

Od blisko roku strona ma prawo wnieść skargę na decyzję organu do sądu administracyjnego z pominięciem złożenia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy. Czy dotyczy ono także postanowienia?

Fakty i mity reprywatyzacji

W debacie o reprywatyzacji wskazuje się na liczne patologie. Podnoszone kwestie są przedstawiane powierzchownie, bez dogłębnej analizy. Sprzyja to umacnianiu się mitów i bezpodstawnych kontrowersji – piszą prawnicy Krzysztof Wiktor i Radosław Wiśniewski.

Reprywatyzacja: 17 września Warszawa nie uwolni się od problemów

W dyskusji o reprywatyzacji w Warszawie oraz tzw. ustawie o gruntach warszawskich coraz więcej jest populizmu i demagogii. Czy rzeczywiście to działalność przestępcza, która skończy się 17 września 2016 r.? – zastanawiają się prawnicy Krzysztof Wiktor i Radosław Wiśniewski.

Reprywatyzacja: nawet po latach decyzja do podważenia

Czas, po upływie którego można stwierdzić nieważność decyzji, ma być ograniczony do dziesięciu lat. Nie będzie to jednak, wbrew powszechnym obawom, dotyczyło większości spraw reprywatyzacyjnych – piszą Krzysztof Wiktor i Radosław Wiśniewski.

Prawnicy: Nie bójcie się reprywatyzacji

Naprawiając stare szkody, nie można wyrządzać nowych – uważają prawnicy Krzysztof Wiktor i Przemysław Szymczyk.