Karolina Wichowska

11 listopada: Jak komuniści traktowali w PRL święto niepodległości

Komuniści nie mogli przez 45 lat udawać, że w 1918 r. nie nastąpiła odbudowa państwowości po 123 latach zaborów. Jednak data 11 listopada – rocznica przekazania przez Radę Regencyjną władzy Józefowi Piłsudskiemu – zdecydowanie ich uwierała.

Milard od BGK na blok PGE w Elektrowni Turów

Będzie to kredyt od Banku Gospodarstwa Krajowego udzielony w ramach programu „Inwestycje polskie" na częściowe sfinansowanie budowy bloku w Turowie.

Skutki uboczne in vitro są niewielkie

Rozmowa z Grzegorzem Mrugaczem , ginekologiem-położnikiem, dyrektorem medyczny m Kliniki Bocian

PGE – na jakie technologie stawia spółka

Każdy kraj powinien móc redukować emisje w sposób efektywny kosztowo - mówi Marek Woszczyk, prezes Polskiej Grupy Energetycznej.

Energa – wyniki finansowe III kwartału 2014

Zysk netto grupy Energa, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, w trzecim kwartale 2014 roku wyniósł 213 mln zł wobec 59,5 mln zł rok wcześniej - podała spółka w raporcie.

Walczą o miliardy na cukrzycę

Diabetycy żądają szybkiej ścieżki leczenia – takiej, jaką mają dostać chorzy na raka. Szansę na spełnienie mają tylko niektóre ich postulaty.

PGE – plany inwestycji w OZE

Do końca 2015 roku PGE, największa polska spółka energetyczna, planuje wybudować farmy wiatrowe o łącznej mocy 218 MW.

Tauron – wygrana w przetargu na sprzedaż prądu dla GZM

Tauron będzie dostarczał w przyszłym roku energię dla Górnośląskiego Związku Metropolitarnego. Należąca do katowickiej grupy energetycznej spółka zajmująca się sprzedażą zaoferowała najniższą cenę w przetargu nieograniczonym na grupowy zakup energii dla GZM na 2015 rok.

Tauron – już niedługo aktywa wiatrowe w spółce Marselwind

Aktywa wiatrowe spółki Tauron Ekoenergia zostaną wydzielone do istniejącej spółki Marselwind - poinformowała spółka i zapowiedziała, że zgodnie z planem proces wydzielenia zakończy się na początku stycznia 2015 roku.